Manuel Charr’ın unvanı geri verildi

Geçtiğimiz yıl doping yaptığı iddiasıyla maçı iptal edilen dünya şampiyonu Mahmut Ömer Manuel Charr’ın unvanı geri verilerek, doping yapmadığı açıklandı.

 

Vedat Alyaz
KÖLN- Geçtiğimiz yıl doping yaptığı iddiasıyla maçı iptal edilen Arap dünyasının ilk dünya şampiyonu Mahmut Ömer Manuel Charr’ın unvanı tekrar geri verilerek, doping yapmadığı açıklandı. Uzun süren itiraz ve davaların ardından Manuel Charr’ın doping kullanmadığı tespit edildi. Bunun üzerine bir açıklama yayımlayan sporcunun menajeri Christian Järger, ‘WBA’dan gelen bildiride Manuel Charr’ın dünya şampiyonu olarak kalacağını belirterek, ‘2018 yılında planladığımız ve iptal edilen Fres Oquendo maçını yapmak için yeniden çalışmalara başladık. Şayet Manual Charr, bu karşılaşmayı kazanırsa daha büyük hedeflere yelken açarak, diğer federasyonlarda dünya şampiyonu olan dev boksörlerle karşılaşmak için çalışacağız’ dedi.  Global Sports genel müdürü ve sporcunun promotörü Bernd Trendelkamp, uzun mücadeleler sonucu yeniden dünyanın zirvesinde kaldıklarını vurgulayarak, ‘WBA 60 gün içerisinde maçı hazırlamamız için bize süre verdi. Hemen çalışmalara başladık en geç mart ayında Köln kentinde dev bir gala ile spor severlerin karşısında olacağız’ dedi.

Manuel Charr: Ben Osmanlı Savaşçısıyım
Basın danışmanı Vedat Alyaz’a bir açıklamada bulunan, Türkiye sevdalısı dünya şampiyonu Manuel Charr, bu maçı tüm Osmanlı sevdalıları için kazanacağını belirterek, ‘Ben bir Osmanlı savaşçısıyım. Amerikalıyı bir Osmanlı savaşçısı olarak devireceğim. Kazanırsam kemerimi alarak yeniden Türkiye ve R. Tayyip Erdoğan, amcamın yanına gideceğim. Türkiye ve Türk halkını çok seviyorum ve onların da bu zorlu süreçte bana verdikleri desteği hiç unutamıyorum. Gerek Türk medyası ve gerekse Türk seyirciler beni hiç yalnız bırakmadılar ve sürekli olarak desteklediler. Özellikle sosyal medya hesaplarımdan yazan Türk sevenlerim zaman zaman gözlerimi yaşarttılar. Onların desteği sayesinde kazanma hırsımdan hiç birşey kaybetmedim’ şeklinde konuştu.

Vedat Alyaz: Kaldığımız yerden devam edeceğiz
Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, doping iftirasının kendilerine çok şey kaybettirdiğini belirterek, ‘Geçtiğimiz yıl yapmayı planladığımız ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da katılmayı düşündüğü maç sporcunun kanında doping bulunduğu iddiasıyla iptal edilmişti. Çok uğraşlar verdik, ve çok kaybımız oldu. Maça iki hafta kala yapılan bu iptal tüm dengelerimizi alt üst etti. Ancak Manual Charr, antrenmanlarını aksatmadan, her an maç olacakmış gibi sürdürdü. İddianın yalan olduğunu ispatlamak için gece gündüz çalıştı. Manuel, ikinci bir doping kontrolünü gönüllü olarak yaptırdı. Bu temiz çıkınca üçüncü kontrolü de istedi ancak kabul edilmedi. Bu iftiranın bize niçin atıldığını hala anlamış değiliz. Çeşitli şüphelerimiz var. Acaba Cumhurbaşkanımızın karşılaşmamıza katılmasını engellemek nedeniyle mi böyle bir iddia ortaya atılarak maçımız iptal edildi diye de düşünmeden edemiyoruz. Gelecek maçımıza yine Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ı davet edeceğiz’ şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın