Mehmet Yıldırım’ın mahkemesi başladı

blank

Huzurunu bozduğu iddiasıyla tartıştığı 77 yaşındaki Türk vatandaşı Mehmet Yıldırım’ı evinin önünde mutfak bıçağıyla ağır yaralayan Ermeni Sanık ile olan mahkemenin ikinci duruşması da yapıldı. Mehmet Yıldırım’ın Avukatlığını ise Stuttgart ve çevresinin en tanınmış, başarılı ve özellikle Ceza Hukuku alanında kendini kanıtlamış Avukat olan Altar Türker Fendo savunuyor. Gelecek duruşma 20 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Mustafa Karaman
STUTTGART- 2 Ocak 2022’de huzurunu bozduğu iddiasıyla daha önce tartıştığı 77 yaşındaki komşusu Türk vatandaşı Mehmet Yıldırım’ı evinin önünde mutfak bıçağıyla öldürmek amacıyla ağır yaralayan Ermeni Sanık ile olan mahkemesi başladı. Mahkeme resmen bakıcı (Betreuerin) olarak Yıldırım’ın kızını görevlendirdi. Mehmet Yıldırım’ın Avukatlığını ise Stuttgart ve çevresinin en tanınmış, başarılı ve özellikle de Ceza Hukuku alanında kendini kanıtlamış ayrıca İş, Ticaret, Kira ile Aile Hukuku alanlarında da hizmet veren Avukat Altar Türker Fendo, birinci duruşmanın ardından Yıldırım’ın mahkemesinin ikinci duruşmasının yapıldığını belirtti. Ünlü Avukat Altar Fendo, “Mehmet Yıldırım ile Ermeni Sanığın ikinci duruşması tamamlandı. Çok sayıda polis memurunun geldiği duruşmada ifade verdiler. Bilirkişi doktor da mahkemeye geldi. Hazırlamış olduğu raporlar mahkemeye sunuldu. Diğer psikolog doktor, sanığın şizofren hastalığı ile ilgili raporunu bir sonraki duruşmada mahkemeye sunacak. Gelecek duruşma 20 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşecek. Bu duruşmayı karar günü olarak bekliyoruz” dedi. Sanığın ise Mahkemede “Ben suçlu değilim. Ben böyle bir şey yapmadım. Suçlu olan ise dışarıda bekleyen Mehmet Yıldırım’dır. Onun gibi Bozkurtçu (Grauewölfe) başlarıdır. Beni öldürmek istiyorlarmış“ diye ifade verdiğini söyleyen Avukat Fendo, “Tabiî ki böyle bir şey yok. Bilirkişi raporları belli ve bilir kişinin raporlarında sanığın Şizofren hastası olduğu belirtiliyor“ ifadelerini kullandı ve

BÜYÜK İDDA
Müvekkillinin 77 yaşında bir Türk vatandaşı olduğunu söyleyen başarılı Avukat Altar Türker Fendo, olayı ve gelişmeleri şöyle özetledi; “Yan komşusu bir Ermeni vatandaşı ve müvekkilimden rahatsız olduğunu iddia ediyor. Sözde, müvekkilim geceleri duvara vuruyormuş. Öyle bir şey yok tabi. İddiasına göre müvekkilim ve Ülkücü arkadaşları kendisini öldürmek istiyorlarmış. Hâlbuki öyle bir şey yok, uyduruyor. Şizofren Hastası olduğu bilirkişi raporlarında belirtiliyor. 2 Ocak 2022 tarihinde müvekkilim evinin önünde ayakkabılarını giyerken Ermeni Sanık gelerek müvekkilimi bıçakla yaralamış. İki defa boğazını bıçakladıktan sonra da olay müvekkilimin evine taşınmış ve evde de tekrar karnını bıçaklamış. Bu olaydan sonra müvekkilim hiçbir şey hatırlamıyordu ve ölümden döndü diyebiliriz. Sanık sonra yandaki kendi dairesine geçti. Ditzingen Polisini arayıp, ‘böyle bir şey yaptım. O şahıs yaşıyor mu? Yaşamıyor mu? Bilmiyorum. Gelebilirsiniz’ demiş. Hastaneye kaldırılan müvekkilime iki acil ameliyat yapıldı. Orada hayatını kurtardılar. Çok kan kaybetmişti. Gerçekten neredeyse ölecekti. Olay bu şekilde. 27 Haziran 2022’de de duruşmalar başladı. Ermeni Sanık ifadesinde ‘Ben öyle bir şey yapmadım. Beni öldürmek istiyorlar. Bozkurtçu. Bozkurtların başı. Ülkücü başı. Beni öldürmek istiyor. Duvara vuruyorlar’ gibi sözler belirtiyor. Hâlbuki öyle bir şey yok tabi. Alakası yok. Sanık kendi kafasından bir şeyler uyduruyor. Böyle bir şey yaptığını ama kendisini korumak için diyor. Müvekkilim de iki ay gibi yoğun bakımda kaldı. Tekerlekli sandalye ile mahkemede ifade verdi. Müvekkilim ifadesinde, komşusunun neden böyle bir şey yaptığına anlam veremediğini söyleyerek, “Hepimiz insanız. Türk, Ermeni, Yunan, Alman, v.s. hiç önemli değil. 50 yıldır kimse ile herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bunu neden yaptığına hâlâ anlam veremiyorum. Hepimiz insanız” dedi.