MEKKE VE MEDİNE ORTAK TOPRAKLAR OLSUN!

MUSTAFA GÖĞÜŞ/FİLOLOJİ UZMANI

 

MEKKE VE MEDİNE ORTAK TOPRAKLAR OLSUN!

Günlerdir haberleri izliyor, Filistin konusunda yazılar, makaleler okuyorum.
İçerik 3 aşağı 5 yukarı aynı!
Falanca Devlet Başkanı kınadı, kınıyor… az kaldı kınayacak…
Falanca Devlet başkanı doğru bulmuyoruz dedi… demek üzere…
Ortadoğu’da oyun aynı oyunmuş, sadece aktörler değişiyormuş…muş…muş..da..muş..muş

Herkes işin gelecekteki stratejisini çözme peşinde!
“Zamanında ben demiştim”, “işte falanca bugünü öngörmüştü” desinler diye yarışıyorlar adeta. Hani ileri görüşlü olacağız ya…

 

Kimsenin mevcut katliamı, yakın tarihte yapılan katliamları sorguladığı yok!!!
60 ila 70 can ve 600’e yakın yaralıdan bahsediliyor. Yani şehit edilen her bir kişi bir aileyi yıkıyor, dolayısı ile geride bırakılan yetimlerle birlikte bu sayı çok daha fazla. Bunların hesabını kim verecek diye sorgulayan yok! NetanYAHU denen pislik, hangi Mahkemede yargılanacak YAHU diyen yok! Neden? Çünkü yargılayamazlar!!!
Bunun destekçisi, çocukluğunu yaşayamamış Trump ne zaman durdurulacak, nerede yargılanacak diye soran yok!
Mademki oyunun aynı oyun olduğunu ve sadece aktörlerin değiştiğini biliyorlar, neden açıklamazlar? Kimler bu aktörler? Devlet yöneticileri bilmiyormu bu aktörleri?

ŞİMDİ BEN SORGULUYORUM!
Sözde Ermeni soykırımını tanıyan 11 Türk kökenli Milletvekilleri, kaç gündür Kudüs’de canlar ölüyor, katliam yapılıyor. Federal Alman meclisini neden toplayamıyorsunuz? Neden bu katliamı tanıtamıyorsunuz? İsrail’in ikinci dünya savaşından sonra oluşturduğu mağdur tutumu karşısında ve sizin İsrail’e karşı beslediğiniz eziklik psikolojisi ile hiç birsey söyleyemezsiniz!
Siz etekli Arap şeyhleri!  Yemek ve akabinde yediğinizi boşaltmaktan başka bir işe yaramayan siz Arap şeyhleri, yanıbaşınızda ki küçücük İsrail’e neden bir söz söyleyemiyorsunuz?

SÖYLEYEMEZSİNİZ!
Söylediğiniz anda, saltanatınız bitecek korkusuyla, elinizde ne varsa teslim ettiniz! Değerlerinizden ödün verecek kadar da küçüldünüz!!! Yanıbaşında katliama uğrayan Müslüman kardeşlerine sahip çıkamayan, böyle bir derdi olmayan, yanıbaşında ilk kıblemiz olan Kudüs’ün işgal edilmesine göz yuman, Mekke’yi ve Medine’yi nasıl korusun?
YAHU’ların, Trump’ların kurdukları oyunu analiz etmeyi, kınamayı bırakında, bir oyunda siz devreye koyun. Uluslararası tüm Müslüman ülkeler birleşsin, Mekke’yi ve Medine’yi ‘Uluslararası Müslümanlar Birliği’ toprakları ilan etsinler. Aksi taktirde bu etekli şeyhlerin kendi saltanatları yüzünden, ALLAH korusun ikinci katliam Mekke ve Medine’de olacaktır.

HAYRETLER İÇERSİNDEYİM.
Katliamı yapan İsrail ve Amerika! Çözüm için görüşmeleri kimlerle yapıyoruz? İngiltere, Fransa, Rusya…vs..! ALLAH aşkına, şey şeyi dişler mi? Almanya’yı katmıyorum, mağlup onların İsrail’e dilleri bağlı! Neden Müslüman ülkeler ortak nokta da buluşup bir gövde gösterisi yapamaz? Birlikte yol harıtası çizemez? Birlikte yaptırım kararları alamaz? Çünkü her biri göbekten bağlanmış, düzenin esiri olmuş. Biz de oturmuş halen nutuklar atıyor bol bol kınıyoruz!
Türkiye’nin verdiği tepkinin, yüzde 10’u kadar tepki verebilseler, inanın Kudüs’ün bir bölümünde katliam yapılırken, diğer bölümünde güle eğlene Büyükelçilik binası değil, tuvalet kapısı bile açamazlar!!!

Bir dahaki sefere görüşmek üzere…

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın