Şampiyon Herta Berlin oldu

Mehmet Güzel

SİNDELFİNGEN- Salon  futbol turnuvaları arasında çok prestijli bir konuma sahip olan ve Geleceğin yıldızlarını çıkarmasıyla bilinen Mercedes-Benz Junior Cup turnuvasının 28.si Hertha BSC U19,  takımının zaferiyle sonuçlandı.  Buna ek olarak, turnuvanın en değerli oyuncusu olarak da bir Berlinli seçildi. Ev sahibi Vfb Stuttgart, Herta BSC, FC Bayern München, TSG 1899 Hoffenheim, 1. FC Köln İsviçre’den  Grasshopper CZ, Yunanistan ekibi Panathinaikos ve İzlanda ekibi Vikingur Reykjavik’in katıldığı turnuvanın finalini Yaklaşık 5.000 ziyaretçi, takip etti. Başkent ekibi , Mercedes Benz JuniorCupa en son yedi yıl önce katıllırken  Sindelfingen’de oynadığı  kusursuz karşılaşmalarla haklı bir  şampiyonluk elde etti.  Bu, görülebilen bir başarı hikayesidir, diyen  Hertha BSC U19, Teknik direktörü Michael Hartmann,  ekibinden ne kadar gurur duyduğundan belirterek: “Çocuklar her şeyi çok iyi yaptı. Bu, çocuklar için umutlu ve mutluyum. ”

Arne Maier turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.
Turnuvadaki en iyi oyuncusu olarak Herta BSC takım oyuncusu Arne Maier seçildi. 18 yaşındaki oyuncu Alman U19 milli takımında değişmez oyuncularından birisi ve futbol otoriteleri tarafından geleceğin yıldız adaylarından birisi  olarak tanımlanmakta Turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Arne Meier “Hedefim bir gün Alman milli takımının değişmez oyuncusu olmaktır. Ama bu yolda daha çok çalışmam gerekli”.

Hitzlsperger: Bu yaş grubunda en iyi turnuva
Sindelfingen Glasspalasta herşeyin mükemmel hazırlandığını belirten VfB kurulu üyesi Thomas Hitzlsperger : “Her şeyden önce, turnuvaya uluslararası katılım olması turnuvayı daha ilginç hale getirmekte kesinlikle bu Yaş aralığında Dünyada daha iyi bir turnuvayı düşünemiyorum” dedi. Öte yandan turnuvadaki takımlarda oynayan Türk kökenli futbolcular göze batmasalar da takımlarına olumlu katkılarda bulundular.