Merkel’den Türkçe afiş

24 Eylül’de genel seçimlerin yapılacağı Almanya’da Başbakan Angela Merkel, Türk seçmenleri kaybetme korkusu yaşıyor. Türkiye karşıtı söylemleri nedeniyle Almanya’da yaşayan Türk seçmenlerin tepkisini çeken Merkel, oy alabilmek için Türkçe afişler hazırladı.

Almanya’da genel seçimlere iki gün kalırken, Başbakan Angela Merkel, Türk seçmenler için Türkçe afişler hazırlattı. Seçimlerden önce özellikle Türkiye karşıtı söylemleri ile öne çıkan Merkel’in Türk seçmelerin desteğini kaybettiği iddia ediliyor. Özellikle, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’daki Türk vatandaşlarına, Türkiye karşıtı partilere oy vermemeleri sonrası, Merkel’in partisi CDU ve Martin Schulz’un partisi SDP’nin Türk seçmenlerin desteğini kaybetmeye başladığı ifade ediliyor.


Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi CDU’nun Türk seçmenler için hazırladığı Türkçe seçim afişleri.  Buna karşın Merkel’in seçimlerde Türk seçmenlerden oy alabilmek için Türkçe afişler hazırladığı ortaya çıktı. Merkel’in partisi CDU tarafından hazırlanan afişlerde, Türk seçmenlerden oy vermeleri isteniyor. Daha çok ekonomik vaatlerin yer aldığı afişlerden Türk seçmenlerden CDU’ya oy vermeleri isteniyor.