Merkeziyetsiz finansın yükselen değeri: Caizcoin

 

 

İslam Ticaret Hukukuna uygun olarak tasarlanan Caizcoin, merkeziyetsiz finans özellikleri serbest piyasa prensibiyle tüm insanlığı ve özelde Müslüman nüfusunu, kripto para ekosisteminin İslam ile uyumlu güvenilir yüzüyle tanıştırıyor.

 

İslami değerlerden güç alan kripto para birimi Caizcoin, finansal işlemlerde daha ekonomik, İslami finans değerlerine uyumlu ve güvenilir bir gelecek sunuyor. İslam’ın evrensel değerleriyle tam uyumlu, bağımsız ve özgün deFİ blockchain teknolojisi üzerine kurgulanan Caizcoin, yatırımcılarına hızlı ve anonim bir şekilde işlem yapma imkânı tanıyor. Madencilik olmadan üretilen Caizcoin, Caizchain zincirlerinin aşırı enerji harcanmadan canlı tutulmasını sağlayan PoS protokolünü kullanıyor. Mevcut blockchain altyapılarına göre daha çevreci yapısıyla dikkat çeken Caizcoin, para transferlerinde, tasarrufların değerlendirilmesinde doğanın dengesini ön planda tutuyor.

İslami değerlere uygun tüm kriptopara borsalarında ticareti yapılabilecek olan Caizcoin’e, halihazırda tezgahüstü (OTC) piyasalarda alıcılar ile satıcılar arasında doğrudan takas yöntemiyle sahip olunabiliyor.

2 milyar Müslüman ve İslami değerleri benimseyen
herkesin kripto para birimi

Almanya’da ve İsviçre’de kurulan şirket çatısı altında organize olan Caizcoin, Avrupalı Müslümanlar tarafından kuruldu. Alanında uzman ekonomistler, akademisyenler, dijital finans profesyonellerinin katılımıyla İslami finans ilkelerine sadık kalınarak kurulan Caizcoin, inanç değerlerini esas alan bir dijital ekosistem sağlıyor.

İslami finans hukukuna uygunluğu onaylanan WİBF (Dünya İslam Blockchain Federasyonu) Caizcoin, ahlaki değerleri benimseyen hedef kitlesiyle sadece Müslümanlara değil; tüm dünya vatandaşlarına hizmet ediyor. Müslümanların, diğer dinlere mensup bireylerle ile ticaret yapabileceği olgusundan hareket eden Caizcoin, ülkelerden ve vatandaşlıklardan bağımsız olarak bütün siyasal sınırları aşarak “Kuşkusuz ki benim arzım geniştir” ilahi ilkesiyle İslami değerleri benimseyen her Müslüman ve her doğru insan için cazip fırsatlar sunuyor. Caizcoin, bu yönüyle küresel çapta kripto para piyasalarında güçlü bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Hızlı ve anonim zekat ödemeleri Caizcoin’de

Herkes için finansal özgürlük vizyonuna sahip olan Caizcoin, inanç esaslı ahlaki değerlerin modern finans dünyasıyla entegrasyonunu sağlamayı hedefliyor. Güven, adalet ve şeffaflık ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olan Caizcoin, deFI (merkeziyetsizlik) ilkesiyle dünya üzerinde birkaç saniye içerisinde coin transferi sağlıyor. Ramazan Ayı’ndan sonra devreye girecek olan güçlü ve benzersiz blockchain altyapısıyla CaizChain, İslami değerleri taşıyan sivil toplum kuruluşlarına zekat ve bağış ödemelerinin anlık ve anonim olarak yapılabilmesine olanak tanıyor.

Para transferlerinde belirli bir miktara kadar yatırımcılarını masraflardan muaf tutan Caizcoin, yatırımcılarının ödüllendirildiği sadakat programı ve müşteri memnuniyeti önceliğiyle hızla geniş kitlelere erişme potansiyeli bulunuyor. Rakipsiz bir büyüme potansiyeline sahip olan Caizcoin, maksimum güvenlik ve veri koruması sağlayan dijital cüzdanı ve 3. taraf API entegrasyonlarıyla küresel çapta kullanımı teşvik ediliyor.