Mesut Özil’den Azerbaycan’a destek paylaşımı

İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal’de forma giyen Mesut Özil, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek verdi.

Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen yıldız oyuncu Mesut Özil “Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir” sözleriyle Azerbaycan’a desteğini sosyal medyadan paylaştı.

Özil “Dünyada herkesin bilmesi gereken ve benim için önemli olan bir durum şudur ki: Dağlık Karabağ bölgesi yasal ve uluslararası olarak Azerbaycan’ın bir parçası olarak tanınmaktadır ancak şu anda yasadışı olarak işgal edilmektedir. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Mart 2008’de, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü yeniden teyit eden ve tüm Ermeni güçlerinin çekilmesini talep eden bir kararı kabul etti. Bu nedenle, Birleşmiş Milletler genel kurulunun kararlarının herkes tarafından onaylanmasını ve tanınmasını talep ediyorum.

Birleşmiş Milletler de dahil olmak üzere pek çok kişinin “Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi ve çevresindeki silahlı çatışmanın uluslararası barış ve güvenliği tehlikeye atmaya devam etmesinden ciddi olarak endişe duyan” düşüncelerini paylaşıyorum” ifadesini kullandı.