METİN GEYHAN YANARAK CAN VERDİ

blank

 

 

Murat Pehlivan

WERDOHL –  Almanya’nın Werdohl şehrinde dün gece sabaha karşı çıkan yangında Balıkesirli- Kepsut’lu Metin Geyhan adlı bir Türk yanarak can verdi.
Ahmet Bulut adlı bir Türk’e ait binanın çatı katında çıktığı tahmin edilen ve 8 kişinin yaşadığı binada yedi kişi itfaiye ekipleri tarafından yangından kurtarılırken çatı katında yaşayan Metin Geyhan’ın cansız bedenine ulaşıldı. Sabah saat 3.48’de olay yerine giden itfaiye ekip 06:56′ ya kadar yangın söndürmek için çaba harcarken Neustadtstraße’deki yangındaki polis şefi Kai Trebrün lokalstimme.de’ye yaptığı açıklamada “Geldiğimizde binanın arka kısmının çatı yapısı zaten ateş altındaydı. Üç C-tüpü ve pikap merdiveni yardımıyla yangına müdahale etmeye başladık. Olayın tüm olan bilgilerini Belediye Başkanı Silvia Voßloh (CDU) paylaştık” ifadelerini kullandı. Kai Trebrün konuşmasında birçok gönüllüye çalışmaları için teşekkür etti. Kurbanın yakınlarına başsağlığı diledi.

BAŞKONSOLOS CEBECİ OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

Olay yerine intikal eden Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci olay hakkında bilgi alırken üzüntülerini dile getirdi ve vefat eden vatandaşımıza Allah’tan rahmet dileyip yakınlarına başsağlığı verdi.  Gazetemize açıklama yapan Cebeci ” Olay gerçekten çok üzücü. Binada yaşayan biri Bulgar vatandaşı olmak üzere yedi kişi kurtarılmış fakat bir Türk vatandaşımızı kaybettik.  Olay ile geniş çaplı araştırma Werdohl polisi tarafından yapılıyor. Takibat bizim tarafımızdan da yapılacak. Vatandaşlarımızın yanındayız. Polis yetkilileri ile de irtibat halinde olacağız” ifadelerini kullandı.