MFC 97 GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR .

Murat Ali Blach | Mülheim an der Ruhr

Bezirksliga 6. gurupta mücadele eden Mülheim an der Ruhr’nın güçlü takımı Mülheimer FC 97 (vatangücü) devre arasında boş durmadı ve göstermiş olduğu başarılar ile 2. yarıya gümbür gümbür geleceğini gösterdi.

Kulüp yönetimi ligin tatile girmesi ile birlikte başkan Celal Çetinkaya arkadaşları ile birlikte ilk yarı değerlendirme toplantısı yapmış, toplantıda artılarını ve eksilerini değerlendirmişlerdi.

Kulüp ilk olarak teknik direktörler sorumlusu Ergin Yeter’in vermiş olduğu rapar doğrultusunda transfer çalışması yaptı ve dört önemli isimi renklerine bağladı. Hamborn 07’den ayrılmış olan Emre Çamdalı, Burak Öktem ve Bora Karadağ ile anlaşma yaptı. Ayrıca SV Genç Osman takımının başarılı oyuncusu Anıl Yıldırım’ı da alarak, dört futbolcu ile de sözleşme imzaladı.

Transferde ki başarısının yanı sıra 05.01.2019 – Cumartesi günü Mülheim an der Ruhr’nın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan ve 43.’sü yapılan Mülheimer Hallenmesiterschaft turnuvasında sergilediği süper performansı ile turnuvanın 1.’si olmayı başardı. Innogy Sporthalle’de gerçekleşen turnuvada MSV 07 takımı ile finale yükselen MFC 97, final maçında güçlü rakibini 4-2 gibi net bir skor ile yenerek kupayı kaldıran takım oldu.

MFC 97 bu başarılarını bir de Antalya’da düzenleyecekleri 1 haftalık kamp ile taçlandırıyorlar. 06.01.2019 – Pazar günü kamp için Antalya Belek’e gidecek olan takım, bir haftalık kamp döneminden sonra 13.01.2019’da tekrar Almanya’ya dönecek.

Teknik direktörler sorumlusu Ergin Yeter ve takım teknik direktörü Hakan Katırcıoğlu ile yaptığımız söyleşide, sezonun ilk yarısında pek arzuladıkları sonuca ulaşamadıklarını, 18 karşılaşmada toplam 32 puan toplayabildiklerini,  ancak devre arasında gerek yapmış oldukları transferler ile gerekse sıkı çalışma programları ile ikinci yarıda çok daha başarılı bir MFC 97 için taraftara söz verdiklerini belirttiler. Yapılan yeni transferler için Ergin Yeter: “İlk yarıda oynadığımız son 8 maçta yenilgi almadık ve topladığımız 32 puan ile üst sıralarda yer almayı başardık. Görülüyor ki Landesliga’ya pek de uzak değiliz. Yönetim ile yaptığımız toplantılarımızda takıma takviye yapılması konusunda önerilerde bulunmuştuk. Yeni transferlerimizden Bora benim 20 yıl öncesinde öğrencimdi. Yıllar sonra tekrar yuvasına dönmüş oldu. Bora ile gelen Burak ve Emre’yi de uzun zamandır takip ediyorduk. Anıl’a gelince bizim alt yapımızda yetişmişti ve bir süreliğine yuvadan uçarak Genç Osman’a gitmişti. Şimdi tekrar Genç Osman ile anlaşarak tekrar onun da yuvaya dönmesini sağladık. Genç Osman yöneticilerine bu anlamda teşekkür ediyorum.” dedi.