MOSBACH Türk Alman Kültür Derneği açıldı

 

MEHMET GÜZEL
MOSBACH- Almanya Türk Federasyon (ATF) Baden-Württemberg 3. Bölge Başkanlığına bağlı faaliyet gösterecek olan ATF Mosbach Türk-Alman Kültür Derneği düzenlenen törenle açıldı. Mosbach ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız adeta çıkarma yaptı.

 

Açılış MHP İstanbul Milletvekili Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin’in katılımıyla gerçekleşti.

 

Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı Şentürk Doğruyol, ATF Başkanlık divanı üyeleri, ATF-GİK üyeleri, Bölge Başkanı ve derneğimizin kurucu başkanıyla birlikte kestikleri kurdele ile resmen açılmış olan dernek bölgedeki vatandaşlarımıza hizmet verecek. ATK Genel Başkanı Cemal Çetin ve Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı Şentürk Doğruyol’un katıldığı resmi açılışa ATF GİK üyeleri Bölge başkanları, teşkilat başkanları ve çok sayıda vatandaşlarımız katıldı.

 

 

 

Yapılan dualar sonrası kurdele kesilerek tamamlandı. Yeni kurulan derneğin başkanı ve yöneticileri, açılışa katılan heyete derneğin faaliyet yapacağı bölümleri gezdirerek bilgi verdi.

 

Mosbach ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet verecek olan derneğimizin vatandaşlarımıza sosyal ve kültürel alanda büyük bir boşluğu dolduracağından eminim. Türk Federasyon çatısına faaliyet gösterecek olan teşkilatımızın Federasyonumuzun yarım asırlık etkinlik bilgi ve birikimiyle Mosbach ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza önemli hizmet sunacağını ifade eden Avrupa Türk Konfederasyon  Genel Başkanı Cemal Çetin, “açılışını yaptığımız Mosbach Türk-Alman Kültür Derneğimiz camiamıza hayırlı olsun. Derneğimizin hayırlara vesile olmasını dilerken açılışında emeği geçen tüm ülküdaşlarımı kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Şentürk Doğruyol ise emeği geçen herkese teşekkür ederek “Camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” dedi.