MSB acı haberi duyurdu! 3 askerimiz şehit, 4 asker yaralı

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde 3 askerimizin çıkan çatışmada şehit oldu, 4 asker ise yaralandı.

Terör örgütüne darbe üstüne darbelerin vurulduğu Pençe-Kilit operasyonlarından acı haber geldi. Pençe-Kilit’te hain PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada 3 kahraman askerimizi şehit oldu, 4 askerimiz ise yaralandı.

Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

BAKAN AKAR İNCELEME İÇİN BÖLGEDE

Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Pençe Kilit operasyonunda teröristlerin hain saldırısında üç askerin şehit olmasının ardından bölgedeki karadan ve havadan operasyonların devam ettiği öğrenildi ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile sınır hattına gitti.