MÜNİH TÜRKGÜCÜ TARİH YAZDI

Yücel Turan-
MÜNİH/ NÜRNBERG – Oldukça uzun bir zaman süreçinde çeşitli fikir alışverişler eşliğinde DFB’ye (Almanya Futbol Fedarasyonu)gereken delegeleri sunan Münih Türkgücü, Almanya Futbol Tarihine “DAMGA”sını vurarak resmen 3.Lige yükseldi. 2020/21 sezonunda Almanya’nın 3. “Profesyonel” Liginde mücadelece edecek olan MÜNİH TÜRKGÜCÜ, yeni sezonda (son yedi maçına kadar) evindeki karşılaşmalarını Grünwalder Stadında oynayacak. FC Bayern Münih’in ikinci takımın yanısıra 1860 Münih ile bu statta “derbi”lere çıkacak olan Münih Türkgücü, transfer, hazırlık maçları gibi bilgilerini resmi sosyal medya hesaplarından paylaşacak. Bilindiği gibi, 2019/20 sezonunda Regionalliga-Bayern ligi pandemiden dolayı ara verilmişti. 23 maçtan 54 puanla elde eden Türkgücü, en yakın takipçisi 1.FC Schweinfurt’un 9 puan önünde lider durumdaydı.
TARAFTAR ÇOŞTU
4 aya yakın bir süreden beri bu kararı bekleyen Almanya ve Avrupa çapındaki Türkgücü taraftarı, sevinç ve heyecanını sosyal alemde paylaştı. Yeni Almanya 3.Lig fikstürünü dört gözle beyleyen taraftarlar, Türkgücü’nü gideceği deplasmanlarda bile yabancılık hissedirmeyecek hedefinde.
ALTYAPIYA BÜYÜK ÖNEM
Kısa bir süre altyapı seçmeleri yapan Türkgücü, önümüzdeki sezon 7 altyapı takımıyla mücadele edecek. Altyapı takımları antreman ve evindeki müsabakalarını, A takımında idman yaptığı Heinrich-Wieland-Str. 100’deki (81735 Münih) tesislerde gerçekleştirecek.

ALMAN BASININDA MANŞETLERDE
Münih Türkgücü’nün 2020/21 sezonunda 3.Ligde mücadele edeceği kesinleşmenin hemen ardından Alman görsel ve yazılı medyasında da geniş ve büyük yer kapladı.

FİKSTÜRE GÖRE HAZIRLIK
En geç Eylül ayının ortasında başlayacak olan Almanya 3.Ligin 2020/21 sezonuna endeksli olarak hazırlıklara başlayacak olan Münih Türkgücü, bu dönemi en iyi şekilde değerlendirecek.

YENİ ANTRENÖR ALEX
Rainer Maurer ile yollarını ayıran Türkgücü, antrenör Alex Schmidt ile (en son Avusturya Bundesliga’daki SKN St. Pölten’i çalıştırmıştı) anlaştı. Antrenör yardımcıları (Co-Trainer) Alper Kayabunar ile Andreas Pummer aynı görevlerine devam edecek. Kaleci antrenörü Micael Hofmann, A takımdaki kalecilerin yanısıra, altyapıdaki genç file bekçilerini de çalıştıracak.

SPONSORLARDAN DA BÜYÜK İLGİ
Türkgücü’nün 3.Lige çıkması kesinleşir kesinleşmez, forma marka ve reklam sponsoru da çoğaldı. Geçen sezon Nike forması göğsünde AON, sol kolda GAZİ yazan çiçeği burnunda 3.Lig temsilcimiz, yeni sezon için yönetim sponsor tekliflerini önümüzdeki günlerde değerlendirecek. Taraftarların dört gözle beklediği yeni formalara şimdiden büyük ilgi olduğu gelen haberler arasında. Türkiye’den de THY gibi dünya çapındaki şirketlerin de takımımza destek olup olmaması gündemdeki konular arasında yer alıyor.