Murat Lamm’ın 50. yıl gururu

 

 

Milyonlar tadına müptela olan, lezzeti ile ünlü Murat Lamm başta Döner Produktion olmak üzere et ve et ürünleri sektörünün önemli kuruluşları arasında yer alan Murat Lamm GmbH, 50’nci yılına başarı ve gururla girdi.

 

 

 

Mustafa Karaman
HORB a. N.- 1972 yılından bu yana babadan oğula geçen ve mesleklerinde ilerleyen Kasap Ustalık belgesi bulunan Faik ile Mevlüt Kabalar, Döner imalatında Avrupa’da öncü kuruluşlar arasında yerlerini alarak lezzet seçeneklerini milyonlara sunan öncü Döner, et ve et ürünleri gıda sektöründeki en önemli kuruluş 50’nci yılına başarı ve gururla girdi. Kalite kendinden söz ettirir deriz ya işte Murat Lamm Döner Produktion Gärtringen’in Mezbaha sanayi bölgesi Riedbrunnenstr. 3 numarada bulunan mezbahane yerinin haricinde Horb am Neckar’ın sanayi bölgesi Pappelstraße 15-17 numarada büyük mezbahada döner imalatını sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretimi gerçekleştirmekte. Sektörde başarı dolu 50. yılı doldurmanın sevincini yaşayan Kabalar ailesi, babalarından aldığı güçle bu sektöre sımsıkı sarılarak hep daha iyisini sağlamayı hedefliyerek profesyonellik, sınırsız hizmet ve müşteriye karşı sorumluluk ilkeleriyle kendine önemli bir konum elde etmiş durumda.

 

 

BİZ HEP ÖNCÜ OLDULAR
İlk önce 1972-1991 yıllarında Sindelfıngen daha sonra 1991-1994 Böblingen, 1994’den sonrası Gärtringen ve buna paralel olarak da 2007’de de Horb a.N. olmak üzere baba Süleyman Kabalar ile başlayan girişimcilik ruhu 50 sene önce hedeflerinin köklü geçmişlerinden aldıkları gücü yeni yatırımlarla birleştirerek, emaneti gelecek nesillere en iyi şekilde taşımak olduğunu söyleyen Faik ile Mevlüt Kabalar, “Ürününüz leziz ve de en önemlisi kalitesiyle yüz güldürüyorsa, başarı kaçınılmaz. Eğer hijenik ve kalitesizse bir defa satarsınız ürününüzü, o ürün tüketiciyi memnun etmezse başarılı olamazsınız. Bizim için her zaman ifade etiiğimiz gibi tüketici memnuniyeti çok önemli. İyi ürün, iyi ekip bizi başarıya götürdü. O yüzden de bu sektörde öncü olduk“ dedi.

 

 

 

BAŞARI ÖNEMLİ
Maksimum kalitede sertifika sahibi döner, et ve et ürünleri üretimi sektöründe gösterdikleri başarıları arttırıp, tüketici memnuniyetini ön planda tutarak emin adımlarla yürümeye devam eden Murat Lamm GmbH ailesi adına gazetemize konuşan Mevlüt Kabalar, “Başarı şans eseri, rastgele gerçekleşmez. Başarı tasarlanarak gerçekleşir. Büyük düşünmek, hayal kurmak, öncelik sırasına göre konuları sıralamak, kendinize güvenmekle işe başladığınızda başarıya ulaşmakta güçlük çekmezsiniz. O yüzden biz de Murat Lamm GmbH olarak her yıl kendimizi aşma hedefimiz var. Kendine hep daha uzak hedefler koymak.

 

 

İleriye umutla bakmak. Babamıza duyduğumuz sonsuz sevgi ve minnetle, onun ilkelerine sıkı sıkı sarılarak bu günlerimize geldik“ diyerek babalarının attığı temeller doğrultusunda ve onun nasihatleri ile yol edildiğini hatırlatarak, “Biz her yeni günde günün bereketini, etin tadını ve doğallığını taptaze, katkısız, helal ve en lezzetli şekilde Murat Lamm severlere sunma hedefiyle sektörün mutfağına yani işletmemize giriyoruz“ diye konuştu. Öte yandan 50. yıla özel olarak ilerki aylarda bir de program düzenliyeceklerini belirterek kutlamanın müjdesini verdi.

 

 

KALİTE TESCİLLİ
Günümüzde Avrupa’nın en büyük döner imalatlarından biri olan Murat Lamm Döner Produktion başarı sırları kalite, müşteri memnuniyeti ve güçlü bir satış ağı. Murat Lamm hazır döner üretimi için kullanılan et ve piliç çeşitleri AB tescil belgeli ve HACCP hükümleri ile tüm üretim ve hizmet süreçlerinde İSO 2002 ve EG-BW 0322 nolu kalite sistemi ile hergün kontrol edilmekte.

 

 

ÇOK ÇEŞİT VE HELAL
Temizlik Murat Lamm ilk sırada yer alıyor ve hijenik kıyafetler içindeki motivasyonu yüksek çalışanlar ile profesyonel bir ekip tarafından sağlıklı hijyenik bir ortamda kaliteli, leziz, taze ve günlük Kuzu, Koyun, Dana ve Sığır Eti, Yaprak Döner, Karışık Döner, Dana Kıyma Döner, Sucuk Döner, Tavuk Döner ve Hindi Döner’in yanında Sosis ve küçük ev döneri imalatı ile toptan ve parakende olarak Helal ürünleriyle hizmet vermekte. Tüketici taleplerini her daim göz önünde bulunduran Murat Lamm Döner’de Helal kuralları son derece önemli ve değerli. Bu nedenle Faik ve Mevlüt Kabalar, 50 yıldır müşterilerine Helal ürünler temin edebilmekten memnuniyet duyuyorlar.