MÜSİAD kahvaltıda buluşturdu

Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, “Başarılarınız gurur verici. Genç iş insanlarımızı da aranıza alın ve onlara rehberlik ederek, tecrübelerinizi aktarın” dedi

blank

Hüsamettin Özkan
MAINTAL – MÜSİAD Hessen, üyeleri ve iş insanları için Maintal’da düzenlediği kahvaltılı toplantıda 2021 yılı faaliyetleri, hizmetleri ve yeni yılda tasarladığı etkinlikler hakkında bilgi verdi. Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Almanya Şubesi Başkanı Ferruh Parmaksız, MÜSİAD İhracatı ve Ticareti Geliştirme Başkanı Üyesi Musa Aydın’ın da katıldığı davette konuşan MÜSİAD Hessen Başkanı Muhsin Kıdık, “Pandemi sebebiyle çevrimiçi birçok toplantı yaptık. Hanau katliamına 27 derneğimizi organize ederek 20 bin kişi ile tavrımızı koyduk. Maalesef bu faaliyetimiz, pek çok saldırıya maruz kalmamıza yol açmıştır. Zor şartlarda ticari faaliyetlerini sürdüren üyelerimizi ziyaret ederek imkanlar dâhilinde onlara destek olduk” dedi. Başkonsolos Tuncer de, “MÜSİAD’ın en aktif dış temsilciliklerinden birinin MÜSİAD Hessen olması gurur verici. Başarı bir takım oyunudur. Bunu da etkinliklerinizle ortaya koyuyorsunuz. Başkonsoloslukolarak her zaman iş insanlarımızın yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. MÜSİAD olarak genç iş insanlarımızı aranıza almanızı ve onlara rehberlik ederek tecrübelerinizi aktarmanızı bekliyoruz. Sizin başarılarınızın cirolarla, rakamlarla değerlendirildiği gibi, bizim başarımız da sunduğumuz hizmetle ve miktarıyla değerlendiriliyor. Frankfurt Başkonsolosluğu olarak bu sene 34 bin kişiye pasaport işlemi yaptık. Kassel’de iki defa geçici konsolosluk açarak hizmeti vatandaşımızın ayağına götürdük. Biz de Yurt dışı temsilcilikler içinde en çok işlem yapan ilk 3 başkonsolosluktan biri olduk. MÜSİAD Hessen’den de bu başarıyı bekliyoruz” dedi.

POTANSİYELİNİZ YÜKSEK
Görev süresi dolmak üzere olan Ataşe Günendi ise, “Sizler Almanya’ya istihdamı oluşturuyorsunuz. Gücünüzün farkında olun. Ülkemizin ürünlerini daha iyi şartlarda, daha fazla pazarlayarak hem Türkiye’ye hem de Almanya’ya katma değer oluşturmak asıl hedefimizdir. Almanya’daki Türklerin ekonomik potansiyelinin artarak devam edeceğine inancım tamdır” diye konuştu. MÜSİAD Yüksek İstişare Üyeliği’ne ve İhracatı ve Ticareti Geliştirme Başkanlığı görevine getirilen MÜSİAD Hessen eski Başkanı Musa Aydın da, kendisine iletilen tebrik ve başarı temennilerine teşekkür ederek, “Başarılı olmak için elimden gelen bütün gayreti göstereceğim” dedi. Parmaksız ise, “Türkiye’ye yapılacak yatırımlar konusunda her zaman en sağlıklı bilgiyi sunmak için görevimizin başındayız. Teşvik imkânlarını ve diğer yatırım fırsatlarını öğrenmek için bütün yatırımcılarımızı ofisimize bekliyoruz. Uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz” ifadesini kullandı.