MÜSİAD Stuttgart kahvaltıda buluşturdu

blank

 

 

blank

 

MUSTAFA KARAMAN
STUTTGART- Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Stuttgart Şubesi tarafından geleneksel hale getirdiği ve 2019’in birinci kahvaltı programı Stuttgart-Feuerbach’ta bulunan Köfteci Tuncay Restorant Salonunda yapıldı. Business Breakfast adı altında düzenlenen kahvaltı programının bu seferki konusu MÜSİAD Stuttgart’ın 2018 değerlendirmesi ve MÜSIAD Avrupa Basın Sözcüsü Yasin Salmaz MÜSIAD Avrupa’nın önemine değindi. Kahvaltıda ayrıca Stuttgart-Wangen’de bulunan Eurodata ProPep GmbH şirketi Genel Müdürü ve Kurucusu Zeljko Katavić şirket hakkında geniş bilgi verdi. Kahvaltı programına MÜSİAD yöneticileri, üyeleri, çevrede bulunan ve üye olmayan iş adamlarının yanı sıra yeni üyeler de katıldılar. Kahvaltıda Stuttgart Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Çolakoğlu da yerini aldı.

 

blank

 

HEDEFLERİNİ GENİŞLETİYOR
MÜSİAD Stuttgart Şube Başkanı Duran Tok, kısa bir selamlama konuşması yaptı. MÜSİAD Stuttgart’ın 2018 değerlendirmesini yapan ve yaptıkları faaliyetlerden bahseden Başkan Duran Tok, gelecekteki vizyonundan ve stratejilerinden bahsederek yeni dönem için yol haritasını belirleyerek hedeflerini ileriye dönük genişlettiklerinin altını çizdi. Yeni büro hakkında da geniş bilgi veren MÜSİAD Stuttgart Şube Başkanı Duran Tok, “Biz bu birlikteliğimizle birlikten kuvvet doğar sözünü, bir kez daha kanıtlamış olduk. Allah’a hamd olsun. Burada bulunan siz değerli MÜSİAD ailesi, çok özverili bir şekilde işinizden ödün vererek, ailenizden ödün vererek, tüm varlığınızla elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz” dedi ve bu kahvaltılı seminere katılanlara teşekkürlerini iletti.

 

 

 

blank

İŞÇİLİKTEN İŞVERENE
MÜSİAD Avrupa Direktörü Burhan Sağlam’ın selamını iletmesiyle sözlerine başlayan MÜSIAD Avrupa Basın Sözcüsü Yasin Salmaz, Almanya’nın Türkiye için çok önemli bir Ticari alan olduğunu yeniledi ve fakat Türkiye de ticari anlayışla Almanya için oldukça önemli ve kıymetli bir ülke olduğunu söyledi. Rakamlar bir yana, stratejik dostlukların da kadim olduğunu bu ülkeye öncesinde işçi vasfı olarak gelenler Almanya’yı ikinci vatanları olarak gördüklerinin altını çizen Salmaz, yıllar sonra Almanya’nın ülke ekonomisine ciddi katkılar sunan kişiler olduklarını vurguladı. Bununla da kalmayıp her alanda katkı giderek bilimsel, akademik, siyasi alanlarda da kendini gösterdiğini söyleyen Yasin Salmaz, MÜSİAD Avrupa’nın önemi ve özelliklerinden bahsederek 25 şube ve 1200’ün üzerinde üye ile ağlarını genişlettiklerini ifade etti. MÜSİAD Stuttgart Şubesinin samimiyeti ve gayretiyle büyük pay sahibi olduğunu belirtterek “MÜSİAD Avrupa olarak tüm şubelerimizin daha güzel yerlerde olmasını ve de güzel çalışmalara imza atmasını temenni ediyorum” dedi.