MÜSİAD STUTTGART’A YAKIŞIR

 

 

Mustafa Karaman
SCHWİEBERDİNGEN- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Stuttgart şubesi yeni yerini buldu. Uzun bir arayıştan sonra bundan böyle Stuttgart yakınlarında bulunan Schwieberdingen’in endustri bölgesindeki Daimlerstr. 28 numarada hizmet vermek için kolları sıvadılar. Hem Uluslararası MÜSİAD 17. EXPO fuar programı ve hem de yeni ofisin tadilat işleri hakkında bir araya gelen başta MÜSİAD Stuttgart Başkanı Duran Tok olmak üzere yönetim kurulu üyeleri ile birlikte üyelerin katılımıyla istişare toplantısı düzenledi. Toplamda 170 metre kare üzerine kurulu ofiste bir 40 kişilik toplantı salonu, yönetim odası ve sohbet odası yer alacak. Ayrıca yaz aylarında yapılmak üzere teras katında da 170 metrekarelik bir açık hava toplantı salonu olacak.

HEDEF BÜYÜK
Ofis binası tüm üyelere tek tek tanıtıldı. Yapılacak işlerin daha çok olduğunu söyleyen MÜSİAD Stuttgart Başkanı Duran Tok, “Şükür, bu yeni ofisimizi bulduk ve bu günlerde bizim çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz unsurlardan birisi diye düşünüyorum. MÜSİAD Stuttgart ailesi faaliyetlerini sürdürüyor ve sürdürecek” dedi. MÜSİAD’ Stuttgart’ta çok işler düştüğünü söyleyen Başkan Tok, “Bizler durmadan yola devam ederek çok işler üretmek durumundayız. Bu hizmet binamızı da faaliyetimize katabildiğimizi düşünürsek yapacak çok işimiz var demektir. Onun için canla başla çok çalışıp çok daha fazla mesafeler kat etmeliyiz. Bu anlamda Stuttgart şubesinin güzel bir binada hizmet üretmesi çok güzel. Herkese şimdiden hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Binamız şu an inşaat halinde inşallah en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz” dedi.

 

FAALİYETLER ARTACAK
17. MÜSİAD Uluslararası Ticaret Fuarı 21 – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe de Stuttgart’tan büyük bir ekiple katıldıklarının altını çizen MÜSİAD Stuttgart Başkanı Duran Tok, “Fuar bize birçok yenilikler getirdi. MÜSİAD Stuttgart ailesi olarak bir düzüne temaslarda bulunduk. Üyelerimizin katılımıyla fuara renk kattığımızı düşünüyorum. Faaliyetlerimiz bununla da sınırlı kalmayacak. Yeni yılda ve dönemde vizyonumuzda birçok faaliyetler olacaktır” ifadelerini kullandı.