MÜSİAD Stuttgart’ta Duran Tok güven tazeledi

 

Mustafa Karaman

STUTTGART– Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Stuttgart şubesi olağan genel kurulunu Stuttgart yakınlarında bulunan Schwieberdingen şehrinde bulunan merkez binası konferans salonunda geniş katılım ile yapıldı. Korona virüs salgını önlemleri çerçevesinde yapılan Genel Kurul’da sosyal mesafeyi de korudular. Yeni yöneticilerinin belirlendiği ve MÜSİAD Stuttgart Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Keçiyokuşu’nun sunduğu Genel Kurul’da Divan Heyeti MÜSİAD Avrupa Komite Başkanı Burhan Sağlam’ın başkanlığında Mehmet Ali Bulut ve Yelda Türkkan’dan oluştu. Genel Kurula başkanlık eden Burhan Sağlam katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasına, kurul gündemini aktardı.

DUYGULU ANLAR

Genel Kurul’da misafir olarak davet edilen İlahiyatçı-Eğitimci ve Araştırmacı İlhami Yaşar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti daha sonra ise 15 Temmuz şehitleri için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu. Duygulu anların yaşandığı 15 Temmuz sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye gelen ve bir konuşma yapan MÜSİAD Stuttgart Başkanı Duran Tok, 2 yılık bir süreçte gerek tüm üyelerin gerekse yönetim kurulunun kendisine vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.  Hizmet süresince hep beraber birlik ve beraberlik içinde bu günlere geldiklerini belirten Tok, “Uzun ve ciddi bir Korona Virüs (COVİD 19) pandemi sürecinde MÜSİAD gibi önemli bir aile kurumunun bünyesinde olduğu için mutlu ve mesudum. Çünkü bu zamanda üyelerimizin birbirleri ile iletişimi ve kardeşliğini gördüm. Allah’a şükürler olasın ki buradayız” dedi. Sadece başkanlar çalışıyor gibi gözükür ama hiç bir iş yürümez. Ancak ve ancak yönetimin hep birlikte üyelerle kenetlenerek bir yol alabileceklerinin altını çizen Divan Heyeti Başkanı MÜSİAD Avrupa Komite Başkanı Burhan Sağlam, “Devletler arasında siyasi krizler olur. Ama ticaret her zaman damardır. Damarda kan dolaşımı kangren olursa her şey biter. Siyasi krizler olduğunda köprüleri kuran sizler olacaksınız. Buradan Türkiye ile bir köprü vazifesi olan sizler oradakilerle irtibata geçecek. Eğer siyasi krizler olduğunda pompalayacak olan ana motorlar bu teşkilatlar olacak” ifadelerine yer verdi.

İKİNCİ DURAN TOK DÖNEMİ

Yeni yöneticilerinin belirlendiği Genel Kurul’da okunan faaliyet, muhasebe ve denetleme raporları okunarak oy birliği ile kabul edilerek daha sonra yönetim kurulu, tüm üyeler tarafından ibra edildi. Ardında da seçime geçildi. Tek adayın gösterildiği Genel Kurul’da oy birliği ile yeniden Duran Tok başkanlığa getirildi. Seçimin ardından yapılan genel kurul sonrası tüm katılımcılara teşekkür eden MÜSİAD Stuttgart Başkanı Duran Tok, yönetimin yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ve daha önceden de görev yaptığı mesai arkadaşlarına tek tek teşekkür etti. Genel kurula duydukları güvenden ötürü müteşekkir olduğunu söyleyen Tok, “Bizler hamt olsun bu görevi kutlu bir dava olarak bildik ve bu yola çıktık. Allah cümlemizi utandırmasın. Derneğimizin gelişmesi ve kalkınmasında da aynı özveri ile çalışmaları birlik ve beraberlik içinde sürdüreceğimize inanıyorum” dedi. Başkan Duran Tok ayrıca ileriki günlerde yeni yönetim kurulunu oluşturup ve faaliyetlere başlamak istediğini de belirtti. Dilek ve temennilerin ardından dua ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile genel kurul sona erdi.