MUTLAKA SANDIĞA GİDİN

UETD Siyasi İşler Başkanı Zingal, Almanya’da çeşitli provokasyon ve yalanlarla Türkiye düşmanlığı yapıldığını delilleriyle anlattı ve tüm bunlara karşı Türk seçmenlerin mutlaka sandığa gitmesi gerektiğini söyledi

SEÇİME BOYKOT DOĞRU OLMAZ

HABER MERKEZİ
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD), 24 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesinde Almanyalı Türkleri bilgilendirmeye devam ediyor. UETD Siyasi İşler Başkanı Fatih Zingal ve bir dizi yönetici, bu kapsamda Dortmund’dan sonra Frankfurt’ta vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıda Almanya’daki seçim sistemi ve siyasi gelişmeler anlatıldı. Seçmenlere mutlaka sandığa gitmeleri çağrısında bulunan Zıngal, “Kesinlikle ve kesinlikle bu demokratik hakkınızı kullanın. Bazı arkadaşlar, Cumhurbaşkanımızın açıklamasını yanlış anlamış olabilirler. Cumhurbaşkanımız, ‘Sandığa gidin ve tepkinizi dile getirin’ dedi. ‘Seçimleri boykot edin’ demedi. Almanya’da 1,4 milyon seçmenimiz var. Bunun yüzde 70’ini muhafazakâr kesim oluşturuyor. Bu oran mutlaka seçimlere etki edecektir” şeklinde konuştu.

YALAN RÜZGARI ESTİRİYORLAR

Türkiye ile Almanya dostluğunun asla günlük politikalara feda edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Zingal, “Bu günlerde çok provokasyon yapılıyor. Alman medyası sürekli Türkiye’yle ilgili olumsuz haberler servis ediyor. Federal Adalet Bakanı Maas’ın Cumhurbaşkanımız Erdoğan hakkında kadın düşmanı dediğini biliyor musunuz? Bu provokasyon değil de nedir?” dedi. Dışişleri Sigmar Gabriel’i Erdoğan taraftarıymış gibi arayan kişinin Alman ve polis tarafından tanınan bir kişi çıktığını bildiren Zingal, “Yani olayın Türkiye ile Türkler ile uzaktan yakından ilgisi yok. Ama bu gerçek ortaya çıktıktan sonra ne Dışişleri Bakanı ne de Alman medyası özür diledi, ‘Türklerle ilgisi yok’ dedi” ifadesini kullandı.

ANTİDEMOKRATİK OLDULAR

CDU Milletvekili Cemile Yusuf’un da “Erdoğan taraftarlarına seçme hakkı vermeyelim, bunu ellerinden alalım” dediğini hatırlatan Zingal, “Oysa uzaya gönderilen astronotlar oy kullansın diye imkan arayan bir dünyada yaşıyoruz. Bu nasıl mantık? Bu nasıl demokrasi savunuculuğu? Bu düşünceyi Türkiye’de bir politikacı dile getirseydi Almanya’da gündem olurdu. Lakin burada olmuyor. Burada medya işine gelen haberleri servis ediyor. Oysa Cemile Yusuf bir dönem Sayın Ozan Ceyhun, eski Spor Bakanımız Akif Çağtay Kılıç ve eski UETD Başkanı Süleyman Çelik’le aynı karede bulunan pozlar veriyordu. Soruyorum şimdi ne değişti? Dolayısıyla vatandaşlarımız, sandığa gidip Türkiye düşmanı partileri sandığa gömsünler” açıklamasında bulundu.

UETD Hessen Siyasi İşler Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Saalbau Gallus Frankenalle’de düzenlenen toplantıyı UETD Halkla İlişkiler Basın ve Yayın Sorumlusu Erkan Aslan yönetti.  UETD Hessen Başkanı Tamer Cansız toplantıda katılımcılara teşekkür etti ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.