Mutlaka sandığa gidin

 

Güçlü bir Türkiye için tüm vatandaşların sandık başına giderek oy kullanması gerektiğine dikkat çeken AK Parti Stuttgart Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mehmet Sağanak, “Bu seçim çok önemli, seçime yüksek katılımın sağlanmasında yarar var. Özel bir mazeretiniz yoksa mutlaka sandığa gidin. Bu fırsatı değerlendirmek lazım” dedi.

MUSTAFA KARAMAN
STUTTGART- 7 Haziran – 19 Haziran 2018 tarihleri arasında Avrupa’daki tüm Başkonsoloslukların seçim merkezlerinde başlanan oy kullanma işlemlerinin başlamasıyla birlikte bir hafta geçmesine rağmen geçen dönem referandum seçimlerinden daha düşüş yaşanıyor. Türkiye’deki 24 Haziran seçimleri için Almanya’da beşinci kez sandığa giden seçmenin Stuttgart’ta tahmini yüzde 17 civarında ve tüm Almanya’da ise yüzde 5 düşüş olduğu tahmin ediliyor. Pazartesi verilerine göre sandığa Stuttgart’ta 24 bin 200 kişi oy kullanmış durumda. Geriye bir haftadan az bir zaman kalmasına rağmen bu rakamın artabileceğini tahmin ettiklerini vurgulayan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Stuttgart Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mehmet Sağanak, seçmene seslenerek oylarını son günlere bırakmamaları hususunda uyardı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN
AK Parti Stuttgart SKM Başkanı Mehmet Sağanak, güçlü bir Türkiye için tüm vatandaşların sandık başına giderek oy kullanması gerektiğine de dikkat çekti. Hafta içi 14 ve hafta sonu 20 sandıkta rahatlıkla oylarını kullanabileceklerinin altını çizen Sağanak, “Bütün vatandaşlarımızı sandığa davet ediyoruz. Hiç şüphesiz konsolosluğun en yoğunluğunda bile bir vatandaşımız rahatlıkla 15 dakikada oyunu kullanabiliyor. Bu seçim çok önemli, seçime yüksek katılımın sağlanmasında yarar var. Özel bir mazeretiniz yoksa mutlaka sandığa gidin. Bu fırsatı değerlendirmek lazım. İnsanın tercih şansının olması, medeniyet göstergesidir. Seçme özgürlüğünüze mutlaka sahip çıkın. Sandığa mutlaka gidin ve bu seçimde mutlaka oyunuzu kullanın” dedi.

15 TEMMUZ BİLİNCİYLE
Türkiye’nin kritik dönemden geçtiği bu süreçte birlik beraberlik içerisinde olunması gerektiğini ifade eden AK Parti Stuttgart SKM Başkanı Mehmet Sağanak, “Ülke olarak millet olarak zor günlerden geçiyoruz. Bu ülkede milletin üzerinde hiçbir güç ve kuvvet yoktur. 15 Temmuz darbe girişiminde demokrasisine sahip çıkan bu millet, inanıyorum ki, istikrar için aynı bilinçle ve sorumlulukla taşın altına elini sokacaktır. Onun için vatandaşlarımız mutlaka oylarını vermeye gelecektir” şeklinde görüşlerini bildirdi. Unutulmaması gereken bir hususa da dikkat çeken Sağanak, “Sandığa gitmemek hiç istemediğin adaya oy vermek anlamına gelir. Biz yine de buradan çağrı yapmak istiyoruz ve geç olmadan oylarınızı bir an evvel kullanın diyoruz. Sandığa gitsem bile sonuç nasıl olsa değişmeyecek diye düşünmeyin. Mutlaka sandığa gidip iradenizi yansıtın. Belki de ülkenin kaderini belirleyecek olan sizin oyunuzdur. Şimdiden kullandığınız oyların, yaptığınız tercihlerin hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum” diyerek temennide bulundu.

19 HAZİRAN SON GÜN
Tüm Avrupa’daki son oy kullanma tarihi 19 Haziran Salı günü olacak. 19 Haziran’a kadar Bayram ve hafta sonu (Cumartesi ve Pazar günleri) dahil her gün 09.00-21.00 saatleri arasında her gün oyunuzu kullanabilirsiniz. Öte yandan 24 Haziran’a kadar ise gümrük kapılarında oy verme işlemi sürecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: