Newcastle United’ı Türk devi alıyor!

blank

Satılığa çıkarılan Premier League ekibi Newcastle United için bir Türk devinin devrede olduğu ortaya çıktı.

İngiltere basınında yer alan haberde, Newcastle United’ı satın almak için en büyük adaylarında başında Murat Ülker geliyor. Yıldız Holding’in başkanı Murat Ülker’in Newcastle United ile ilgilendiği belirtilirken, konuyla ilgili bir açıklama da geldi.

Ülker ailesinin Londra’daki temsilcilerinden Tom McLoughlin’in bazı görüşmeler yaptığı belirtilirken, McLoughlin’in konuyla ilgili ”Zaten Ülker ailesinin İngiltere’de önemli yatırımları bulunuyor. Futbolu biliyoruz ve başlangıçtaki spesifik hedefimiz Newcastle’ı dünya çapında popüler olarak takip edilen, Avrupa’daki en sağlam ve en iyi altı kulüpten biri yapmaktır” şeklindeki sözlerine yer verildi.

 Murat Ülker, Newcastle United’ı satın almak için yaklaşık 250 milyon euroyu gözden çıkardı. Ayrıca geçtiğimiz Nisan ayında Ülker ile Newcastle United Başkanı Mike Ashley arasında bir görüşme yapıldığı ve bu görüşmede o dönem kulüp hisselerinin bir bölümünün satın alınması konusunun görüşüldüğü belirtildi.

NEWCASTLE UNITED’IN SATILIĞA ÇIKARILMA SEBEBİ

Geçtiğimiz gün İngiltere Premier Lig ekiplerinden Newcastle United’ın yönetimi, kulübün satılığa çıkarıldığını duyurdu.

İngiliz kulübünden yapılan açıklamada, Premier Lig’in en eski ve gözde futbol kulüplerinden Newcastle United’ın başarılı ve parlak bir gelecek için satılığa çıkarıldığı ifade edildi.

Bir yıl aranın ardından bu sezon tekrar Premier Lig’e dönen Newcastle United, 8 hafta sonunda ligde 11 puanla 9. sırada yer alıyor.