newO® ile Almanya’da çalışmak istermisiniz?

 

newO® şirketi ile Almanya’da çıkan yeni iş gücü yasası kapsamında nitelikli kalifiye elemanlara Türkiye ve Almanya arasında köprü oluşturuyor. Ekonomik anlamda kendilerine yeni bir iş alanı arayanlar, yeni bir hayat kurmak isteyenler ve öğrenimlerini Alman Üniversitelerinde yapmak isteyenler Almanya yolunu tuttmak isteyenler için fırsat sunan newO şirketi ile başvurlarınızı gerçekleştirin.

Mustafa Karaman
STUTTGART- 2019 yılında Almanya’nın Stuttgart kentinde New Opportunity (newO®) GbR yani Türkçesi yeni fırsatlar adı altında kurulan şirketin kurucu ortaklar A. Anıl Aslan ile Uğur Düzgün ve bir Avukat olan Engin Şanlı bir danışmanlık şirketi olarak yürütmekte. Yeni iş imkanları, kaliteli çalışma koşulları sunan, ayrıca anlaşmalı şirketleri, uygun personeller ile bir araya getirmek ve bu kişilere de kendi kriterlerine göre en uygun iş imkanlarını sağlamak amacıyla kurulmuş olan newO® danışmanlık firması. Amaçlarının sadece Almanya’daki istihdam açığını kapatmak değil; newO®, insanlara Avrupa dışındaki bir ülkeden Avrupa’ya gelme ve daha iyi koşullar altında çalışma şansı vermek için canlandı. Almanya’da hükümetin, giderek büyüyen iş gücü açığını kapatmak amacıyla çıkardığı yasa ve buna paralel Almanya dışından AB ülkelerinde de nitelikli çalışanlara kapılarını açarak bu kapsamda federal hükümet, eyalet yönetimleri, iş dünyası ve sendika temsilcileri konuyu masaya yatırarak zirvede yeni iş gücü göçü yasasının günlük hayata hızlı bir şekilde adapte etmenin yolları aramalarının ardından Almanya’daki işgücü piyasasında çok sayıda kural ve yasa bulunmakta.

ŞANSINIZI ARTIRIN
Almanya ve AB bu yeni hafifletici yasa ile Almanya’ya ihtiyacı olan kalifiye işçiyi kazandırmayı hedefliyor. Yeni iş gücü yasası kapsamında dil şartında istisnalar ve iş bulma vizesi gibi imkanlar sunuluyor. Ayrıca, iş bulmak için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar var. Birçok işveren, çalışanlarını aldıkları eğitim, diploma ve sertifikalara göre seçerler. Ancak ilgili sertifikalara sahip olmasanız bile, hâlâ bir iş bulma şansınız var. Burada Almanya’daki ilk işinize başlamak için geçmeniz gereken adımları ve hayalinizdeki işe ulaşmanızı sağlayacak şansınızı arttırmanın yollarını newO® sayesinde öğreneceksiniz. Yasanın getirdiği en önemli yenilik, üniversite mezunlarının yanı sıra, mesleki eğitimi ve/veya tecrübesi bulunanlara da Almanya’nın kapılarını açıyor olması. Yasa, eğitimleri ve mesleki kalifikasyonları Almanya tarafından tanınmış kişilere, Almanya’da iş aramak üzere altı aylık iş arama vizesi sağlıyor. İş arama vizesi, haftada 10 saate kadar deneme amaçlı istihdama da müsaade ediyor.

FIRSATLARI DEĞERLENDİRİN
Unutmayın! Almanya’da uzman eleman sıkıntısı yaşanıyor. Peki! Almanya’da nasıl iş bulurum?, Geçimimi sağlamak için ne yapabilirim?, Almanya’da yapılabilecek meslekler hangileridir?, Hangi belgelere ihtiyacım var? , Beni işe alması için işvereni nasıl ikna ederim? ve iş başvurum kabul edildi veya reddedildi o zaman şimdi ne yapmalıyım? Bu sorulara uzman ekibi ile New Opportunity GbR (newO®) Danışmanlık şirketi sizlere yardımcı oluyor. Almanya’da iş kurmak veya işçi olarak çalışmak isteyenler için ‘Hikayene bir fırsat ver’ sloganı ile iki ülke arasında köprü oluşturuyor ve yolları birleştiriyoruz. Almanya’da çalışmak düşündüğünüzden daha kolay çünkü dalında uzman bir avukat ve danışman ekibiyle uzman olarak süreç boyunca size eşlik ediyorlar. newO® Danışmanlık şirketi yani dallarında uzman olan ve çok titiz çalışan A. Anıl Aslan ile Uğur Düzgün ve bir Avukat olan Engin Şanlı, ülkeler arasındaki süreç için ihtiyacınız olan her hizmeti sağlıyor. Dil engelinden, ev bulmaya kadar ve daha birçok alanda servis sunuyorlar. İş ararken bazı gazetelerde ve web sitelerinde şüpheli iş ilanlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda uzman danışmanlara sormadan hiç bir zaman güven duymayın. Bazıları hukuk dışı çalışıyor onun için çok dikkatli olmalı ve imzalamadan önce iş sözleşmesini dikkatlice gözden geçirmelisiniz. Size bir telefon kadar yakın olan uzman danışmanlar A. Anıl Aslan ve Uğur Düzgün ile Avukat Engin Şanlı’yı hiç terdüt etmeden arayabilir konu hakkında geniş bilgi alabilirsiniz.

New Opportunity GbR (newO®) şirketi ile iletişime geçmek isteyenlerin:

Tel. +49 711 40042001
Uğur Düzgün Mobi: +49 152 063 94 751
A. Anıl Aslan Mobil: +49 152 020 32 625
Avukat Engin Şanlı Tel-: +49 711 126 614 93
Fax. + 49 0711 40042002
info@new-o.com
www-new-o.com
Kriegsbergstr.30
70174 Stuttgart