NishPlas AVRUPA pazarına giriyor

Yapı dekorasyon sektöründe yeni nesil ısı, ses ve nem yalıtımlı iç cephe duvar kaplama sistemlerinde bir Türk markası olan NishPlas Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor. Bu çerçevede Almanya’nın Düsseldorf kentinde Kö 59 Hotel’de bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Dekorasyon ve iç mimarlık alanında kullanılabilecek olan NishPlas ile birden çok alanda tasarruf yapılabilecek. NishPlas uygulanan yüzeyde sıva, macun, boya, yalıtım ve dekorasyon için ayrı ayrı uygulanan işlemler tek işlemle yapılmasını sağlıyor. Türk Markası olan NishPlas’ın en önemli özelliği tamamen doğal ürünler ile imal ediliyor. Ana maddesi ise bildiğimiz doğal pamuk. Uygulandığı ortamlarda ses ve ısı yalıtımını yapmakla birlikte hiçbir koku ve kirlilik yapmayarak, insan ve çevre sağlığı için dost bir ürün olduğu görülüyor. Bir ayrı ayrı özelliği de sürdürülebilir bir ürün olması. Uzun ömürlü olan ürünü bir yüzeye uyguladığınızda, birkaç yıl sonra değişiklik yapmak istediğinizde ürünü yüzeyden kazıyıp, tekrar farklı bir alanda kullanabiliyorsunuz. Tüm bu özellikleri ile NishPlas için yeni nesil ısı, ses ve nem yalıtımlı iç cephe dekorasyon sıva ve kaplama malzemesi tanımını yapabiliriz.

NishPlas Avrupa yapı sektörüne Avrupa distribütörü olan Asa Service GmbH ile girecek.

İstanbul, Kartal merkezli ve tamamen Türk markası olan NishPlas tamamen kendi tesislerinde üretiliyor ve tek vardiye de yıllık 240 Bin m² üretim kapasitesine sahip. 2018 yılında ilk ihracatını Tanzanya’ya gerçekleştiren firma sonraki yıllarda Fildişi Sahili, Libya, Danimarka ve Avusturya gibi ülkelere ihraç edildi.

Şimdi Avrupa pazarına girebilmek için Almanya’nın Leverkusen şehrinde faaliyetlerini yürütmekte olan Asa Service GmbH şirketi ile anlaştı. Avrupa distribütörlüğünü üstlenen Asa Service GmbH kurucusu ve genel müdürü Ali İnceören’in organizesi ile düzenlenen tanıtım toplantısında Nishplas’ın kurulumundan günümüze gelen süreci ve Avrupa pazarı için planları anlatıldı. Murat Şahin Arslan’ın sunumu ile yapılan tanıtımda ürünün çeşitli yüzeylere uygulanmış örnekleri de salonda sergilendi ve sunum sonunda ürünü test edip, kullanan bir sıva ustası tarafından ürünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi. Özel olarak torbalanmış ve 35x25x8 cm. ebatlarındaki karton kutularda rafa girecek olan NishPlas’ın bir kutusu ile ustaya gerek kalmadan kendiniz 8 litre su ile bir kutuyu karıştırarak 4 m² alanın 3 mm kalınlığında kaplamasını yapabilirsiniz. Organik pamuk ve doğadaki özel taşlar ile hazırlanan NishPlas’ta yüzün üzerinde de renk oluşturabilirsiniz.

Bayilikler verilecek.

Toplantı sonunda Ali İnceören ile NishPlas üzerine yaptığımız mülakatta şu ifadelerde bulundu. “Bugün burada NishPlas’ın tanıtımını yaptık. Bu bir başlangıç. Birden çok artıları olan bir ürün olduğu için bu ürünü sahiplendik ve Türkiye’den getirdik. Avrupa’da bayilikler vereceğiz ve bu ürünü satacağız. Ürünümüz % 98 doğal, ses yalıtımı yapıyor, yanmıyor, sıcak – soğuk yalıtımı sağlıyor, kokusuz, mobilya ya da eşya taşırken bir yaralanma söz konusu olur ise sadece su serperek hasar alan yeri onarabiliyorsunuz. Avrupa’da bayilikler vermek için çalışmalara başladık. Avrupa piyasası için fiyat belirleme çalışması yapıyoruz.

Ürünümüz çok uygun olacak. Bizim ürün ile bir uygulamada üç işi birden yapmış oluyorsunuz. Bu büyük bir artı. Fayans, tahta, beton üzerine uygulanabiliyor. Çok büyük özelliği de rutubeti önlüyor. Rutubet olan yerde uygulandığında rutubeti kurutuyor. Uygulaması çok kolay. Bir ev hanımı bile rahatlıkla kullanabilir” Tanıtım toplantısına inşaat ve dekorasyon sektöründen birçok iş insanı ve basan mensubu katıldı. Toplantı sonunda kendilerine ürünlerden örnekler verildi ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.