Nivo’dan konut turizmi atağı

 

Gurbetçi vatandaşlarımızın Türkiye’ye gelmeye başladığı bugünlerde gayrimenkul sektörünün güvenilir markası Nivo, gayrimenkul ve turizm sektörünü buluşturan bir kampanyaya imza atıyor. Kampanya kapsamında Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerini gezmek isteyen gurbetçi vatandaşlar İstanbul’da ağırlanacak.

 

Türkiye gayrimenkul sektörünün yenilikçi markası Nivo, yeni kampanyasında konukseverlik, gayrimenkul ve hizmet sektörlerini buluşturuyor. İstanbul’un simge yapılarından Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy’ü gezmek isteyen gurbetçiler, İstanbul’da misafir edilecek. İstanbul’dan ev almak isteyen gurbetçiler organizasyonla uğraşmak zorunda kalmayacak. Nivo müşteri hizmetleri tüm düzenlemeleri misafirlerinin yerine organize edecek.

Cathay Group Genel Müdür Yardımcısı İsmail Özcan, “Kurulduğumuz günden itibaren bulunduğumuz tüm sektörlerde kalite ve hizmet anlayışımızla rakiplerimizden ayrışıyoruz. Son kampanyamız da gayrimenkul ve turizm sektörünü bir pakette buluşturmuş oluyoruz. İstanbul’un cazibe merkezi lokasyonlarında geliştirdiğimiz Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerimizin, dünyanın dört bir yanından gelen yabancı yatırımcılardan gördüğü büyük ilgiden memnunuz. Her iki projemiz de merkezi lokasyonları, çevre hastane ve okullara yakınlığıyla yatırımcıların ilgi odağı durumda. Katma değeri yüksek, uzun dönemli projelere imza atıyoruz; yüksek getirili, yeni nesil öğrenci rezidansları, ileri yaş yaşam ve dinlence merkezleri, paylaşımlı ofisler ve apart oteller geliştiriyoruz. Ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörü olan gayrimenkul sektörüne katkı sunmanın yanı sıra yabancı yatırımcıları ülkemize çekerek cari açığı azaltmaya katkı sunmayı hedefliyoruz. Almanya ve İngiltere başta olmak üzere farklı ülkelerde yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızı da projelerimizde ağırlamayı, onları Nivo kalitesiyle tanıştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Nivo’ların yüzde 33.6’sı yabancıya satılıyor

Nivo projelerinde de yurtdışına satışların arttığını belirten Özcan, “Bugüne kadar aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Norveç, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin bulunduğu 30 ülkeden gelen yabancı yatırımcıya satış gerçekleştirdik. Nivo projelerimizde yabancıya satış yüzde 33.6’yı buldu. Amacımız bu rakamı çok daha yukarıya çıkartarak ülkemize olan döviz girdisini de artırmak” dedi.

 

 

Nivo Projeleri Hakkında:

Nivo İstanbul, değeri her yıl yükselen Basın Ekspres Yolu’nda,  42 bin metrekarelik alanda yükseliyor. LEED Gold Sertifikası adayı Nivo İstanbul’da, 6 blok 1400 bağımsız ünite yer alıyor.  3 bloğu home-ofis ve 2 bloğu ise konut olan projenin semte açık, trafik ve yaya giriş çıkışına açık alışveriş caddesi bulunuyor. Nivo İstanbul, Güneşli E-5, TEM ve sahil yolunu birbirine bağlayan bir kavşak noktasında bulunan projenin hemen yanında Fatih metro istasyonu bulunuyor.  Proje, kongre merkezleri ve fuar alanlarının yanı sıra Starcity, Mall of İstanbul, Metroport gibi alışveriş merkezlerine, bölgedeki pek çok beş yıldızlı otele, millet bahçesine ve Türkiye’nin en büyük fuar merkezine dönüşecek eski Atatürk Havalimanı ile İstanbul Havalimanı’na çok yakın olması gibi avantajlara da sahip…

Nivo Ataköy, İstanbul’da eğitim, hizmet ve ticaret sektörünün en yoğun olduğu hatta Bahçelievler ve Bakırköy’ün keşişim noktasında huzur dolu bir yaşam vadediyor. Modern şehir hayatının simgesi, huzurlu semt Ataköy’de yükselen Nivo Ataköy projesi, 12 bin 689 metrekare arsa üzerinde 17 katlı iki bloktan oluşuyor. Projede toplam 314 konut bulunuyor.  Blokların alt katlarında 3 kat ticari alan, üst katlarda ise 16 kat home/ofis rezidans katları bulunuyor. 55 ile 160 metrekare arası değişen projede 1+1 ve 2+1 konut seçenekleri sunuluyor. Proje millet bahçesine ve Türkiye’nin en büyük fuar merkezine dönüşecek eski Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı, E-5, TEM ve Basın Ekspres Yolu’na yakınlığıyla dikkat çekiyor.  LEED Gold sertifikasına aday olan proje sadece konumuyla değil kalitesi ve çağdaş yapısıyla da benzer projelerden ayrılıyor. 3 bin 500 metrekaresi yeşil alan olmak üzere ve toplamda 5 bin metrekarelik etkinlik alanıyla sakinlerine huzurlu bir kapı açan Nivo Ataköy’ün içinde yürüyüş parkuru, amfi tiyatro, açık alan fitness, dinlenme ve çocuk oyun alanını içeren alanlar yaratılıyor.

Cathay Group Hakkında:

Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projeleriyle dikkat çeken Cathay Group, 28 yıldır yerli ve yabancı yatırımcılarla işbirlikleri kurarak, gelişmekte olan araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, alışveriş, iş merkezi, sosyal ve kültürel projeleri hayata geçiriyor. Özenle tasarladığı yaşam alanlarıyla hayat kalitesini artırmayı kurumsal bir strateji olarak belirleyen Cathay Group, sahibinden son kullanıcıya kadar, karlı yatırımı garantiliyor. Sadece bugünü değil, yarını da düşünen Cathay Group’un imzasını taşıyan projeler, geçmişten geleceğe İstanbul’un değer kazanan yaşam alanları olma misyonuyla tasarlanıyor, özenli mimarileriyle bulundukları çevreye değer katıyor.

 

Bilgi için: MPR İletişim Danışmanlığı

Tel: 0212 438 63 50

Bilal Turhal, Medya Danışmanı, bturhal@mpr.com.tr