Öger Tours 50. yıla hazır

blank

 

 

blank

 

Hamburg merkezli tur operatörü Öger Tours 2019 Yaz programını Kapadokya’da tanıttı.  2019’da 50. yılını kutlayacak olan şirket, erken rezervasyon indirimi, çocuklara yönelik 50 Euro’luk sabit fiyatlar, yüzde 50 indirim kampanyası, programa yeni aldığı İstanbul-Safranbolu-Kapadokya-Antalya paket turları gibi yenilikleri basına tanıttı.

 

 

blankErdal Altuntaş
KAPADOKYA – Hamburg merkezli tur operatörü Öger Tours, 1969’da başladığı turizm sektöründe 2019 yılında çeşitli etkinliklerle 50. yaşını kutlayacak. Bu vesileyle Alman medyası ile Safranbolu ve Kapadokya’ya yapılan basın gezisine yaklaşık 30 Alman gazeteciyi davet eden firma, gazetecilere ülkemizin tarihi ve kültürel güzelliklerini gösterdi. Gazeteciler; Safranbolu, Anıtkabir, Tuz Gölü ve Kapadokya’ya hayran kaldılar. Öger Tours Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati, “Türkiye, geçtiğimiz sezonun kazanan ülkesidir. Türkiye’ye seyahat eden ailelerin oranı, bir önceki seneye kıyasla yüzde 5 oranında arttı. Özellikle 50 yaş üstü olanlar, Türkiye’ye geri döndü. Özetle, misafir sayımızda çift haneli artış kaydediyoruz” dedi. 2017-2018 dönemi için olumlu bir bilanço ortaya koyduklarını belirten Göktaş “50. yıl dönümümüz vesilesiyle, yaz 2019’da bizimle tatile çıkan ailelere özel aksiyonlar gerçekleştireceğiz, 50. yılda 50 Euro’luk sabit çocuk fiyatı bunlardan biri. 30 yaş altındaki gençlere ise Cook’s Club’taki otel konsepti sunacağız” dedi.

blank

Uçuş programını yüzde 30 oranında genişleten Öger Tours, büyük havaalanlarının yanı sıra, Bremen gibi bölgesel havalimanlarından yeni bağlantılar planlıyor.

 

blank

Alman turistlerin en sevilen tatil bölgesi olan Antalya’ya yapılan seferlerinin genişletilmesine ağırlık vereceklerini söyleyen Öger Tours Türkiye Satış Müdürü Altan Tarakçı, “Çok geniş bir programa sahibiz ve Almanya’nın 22 havaalanından haftalık olarak 500 sefere kadar Antalya’ya doğrudan uçmaktayız. Ayrıca haftada 126 uçuş İzmir’e yapıyoruz. Uçuş programımızı genişleterek Antalya’nın yanında İzmir’e de odaklanıyoruz” diye açıklama yaptı. Türkiye broşüründe yer alan 290 otele 25 yeni otel daha eklediklerini belirten Tarakçı “Bunların çoğu, ailelere uygun olan tesislerden oluşmakta” dedi.

 

blank

50 Yıl gururu
Seyahat sektöründe yarım asrı deviren Öger Tours Genel Müdürü, Türkiye’yi tatil destinasyonu olarak alman pazarına tanıtırken “50. yıl dönümümüzden dolayı gururluyuz. Bu değerleri birlikte 50 sene boyunca başarılı bir biçimde şekillendirip beraber büyüdüğümüz meslektaşlarımıza, partnerlerimize, müşterilerimize ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

blank

 

50. yılı değişik aksiyonlarla kutlayacaklarını da hatırlatan Gölktaş-Rosati “50 numara, bu aksiyonların merkezini oluşturuyor. Özel seçilmiş otellerde 50 gün boyunca yüzde 50 oranında yıl dönümlü erken rezervasyon indirimi sunuyoruz. Takvimde 50. haftaya geldiğinde ise, çocuklara yönelik özel tesisler ve tarihler için 50 Euro’luk sabit çocuk fiyat kampanyası sunacağız. www.oeger.de sayfasında, 1-24 Aralık 2018 tarihleri arasında ise, 50 Euro’luk değerinde bir seyahat kuponu ve benzer ikramiyeler için günlük çekilişler yapılacak. Aile, çift, uzun-konaklama misafirleri ve acenteciler için başka aksiyonlar da planlanıyor.

blank

 

Ayrıca 50. yıl dönümü vesilesiyle Türkiye’nin en görülmeye değer yerlerinden olan İstanbul, Dünya Kültür Miras’ına sahip olan Safranbolu ile Anıtkabir ve ‘Peri Diyarı’ olarak adlandırılan Kapadokya bölgesini kapsayan bu muhteşem tur ile misafirlerimize final yaptırıyoruz” dedi.

blank