ÖGER YÜZDE 75 KAPASİTEYE ULAŞTI

blank

Turizmin gözbebeği şirketlerinden Öger Tours Genel Müdüresi Songül Göktaş-Rosati, 2019 yılı Türkiye paketlerinin yüzde 75’inin şimdiden satıldığını ve son dakika satışlarıyla paketin tamamını tüketmeyi hedeflediklerini açıkladı.

 

blank

 

ERDAL ALTUNTAŞ-KÂMİL YILMAZ

ÖGER TOURS 2019/20 Kış sezonunu tanıtıyor: Trend destinasyonu Türkiye’de misafirlerin sayısındaki artışın ivmesi daha da artı ve beklentilerin üzerinde seyrediyor, artık Mısır’da da Cook’s Club ve Casa Cook ile birlikte 25 yeni hotellerle varız, fokusumuz “Best Ager”e (En iyi yaştakilere) odaklanmak. Hamburg/Side, 21 Haziran 2019 – ÖGER TOURS Türkiye turizminde 50 yıllık bir geçmişe sahiptir. Türkiye seyahatlerinde öncü yolu taşıyan Hamburglular tatil ülkesi Türkiye’yi Alman pazarına tanıttılar, bilindiği gibi 1960’lı yıllarda Türkiye’ye çok kısıtlı sayıda sırt çantalı gezginler giderdi.

 

 

blank

“Uzmanlık yeteneğimiz DNA’larımızda var ve Almanya’da Türkiye’deki kültür zenginliğini ve çeşitliliğini bizim gibi başka hiçbir tur operatörü sunmamıştır”, tespitinde bulundu ÖGER TOURS Genel Müdürü Songül Göktas-Rosati. Tabii ki “Bizler de seyahat edenlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda büyüdük.

 

blank

Bugün özgün seyahat ve çeşitlilik yönünde bizim gibi paketler sunanlar revaçta.  Çünkü önemli olan güvenliğin yansıra hedef kitlelerin arzu ve isteklerine dayalı otel konseptleri, sıra dışı aktiviteler, bilinmedik bölge ve yöreler, buraların kültürel farkındalıklarını göz önünde bulundurarak kendi doğal tarımını ve organik ürünlerini sunan otellerle çalıştıklarının altını çiziyor. Bayan Göktas-Rosati.

 

blank

Aktüel Öger Tours olarak Türkiye’deki yaz sezonu misafirlerimizde ciddi başarılar kaydederek misafirlerin sayılarında belirgin bir artışımız bulunmaktadır ayrıca Mısır, Tunus gibi önemli başka tatil ülkelerinde de çok güzel gelişmeler var. “Türkiye’ye yönelik seyahat paketlerimizin yüzde 75’i satıldı, şimdi de güçlü bir son dakikalar satışları beklemekteyiz” diyor ÖGER TOURS genel müdürü emin olarak “Kış sezonuyla ilgili de beklentilerimiz şu anda yüksek, çünkü rezervasyonlar çok yüksek.”

 

blank

Şark programı geliştirildi;

Mısır: El Gouna’da Cook’s Club ve Casa Cook ile varız, Nil’de gemi seyahatlerinin yıldızı yeniden ışıltılarla parlamakta. Şark kış programı Mısır, Tunus, Fas ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde 142 oteli kapsamaktadır. Önceki yıla göre 25 otel ilave edilerek toplamda 146 konaklama tesisi hissedilir şekilde geliştirildi, özellikle de Mısır (plus 7 otelleri) ve Fas´ta (plus 8 otelleri). Kış programına ilk defa yeni acilmiş olan Cook’s Club ve Casa Cook otellerini seçkin bölge olan kızıl deniz kenarındaki Tatil beldesi El Gouna yi dahil ettik. Cook’s Club El Gouna, Kafr El Gouna adasını anakaradan ayıran bir tuzlu su lagünü kenarında yer almaktadır. Otelden sadece birkaç adım ötede restoranları, süpermarketleri ve alışveriş imkânlarıyla şık tatil yeri Kafr El Couna yer almaktadır. Yakındaki Zeytouna adasında bölgenin en iyi şnorkelle yüzme noktalarından bazıları bulunmaktadır. Cook’s Club, stil dolu tasarımlarıyla bir oteller koleksiyonudur, havuz başında dinlendirici DJ soundları ve sokak yemeklerinin harmanlanmış yiyecek ve içecek sunulmaktadır. Ekim’de açılan butik otel Casa Cook El Gouna, yeşil bir vadi gibi doğrudan plajda yer almaktadır, adeta kumullara gömülmüş gibi. Mısır’daki ilk Casa Cook yeni inşa edilmektedir ve bu markayla ikinci oteldir, özellikle de ailelere yönelik tasarlanmıştır.

 

blank

Genç kaşifler doğrultusunda bir konsept sunulmaktadır, ailece birlikte vakit geçirten, aktif ve öğrenmeyi destekleyen oyunlardan oluşan bir kombinasyon. Kafr El Gouna yaklaşık üç kilometre uzaklıktadır. Tıpkı seçkin yat limanı Abu Tig Marina gibi buraya da otobüsle, taksi veya orijinal Tuk Tuk’lar ile rahatça ulaşılabilir. Hurghada’daki yeni SunConnect Aqua Blu Resort da yine aileler için tasarlanmıştır. Kapsamlı bir yenileme çalışmasından sonra eski Pickalbatros Sea World Resort oteli yeni ihtişamıyla göz kamaştırmaktadır ve konuklarını bu yaz itibariyle yeni adıyla ağırlayacaktır. Kızıldeniz’i şnorkelle tanımak istemeyen misafirler, denizin zenginliğini ve deniz sakinlerini tanımak için 1,5 km uzaklıktaki Hurghada Grand Aquarium’u keşfedebilir. Otel, çocuk havuzu, güneşlenme terası ile modern bir havuz sistemine sahiptir. Konuklar ayrıca yeni kaydıraklı su parkından ve kardeş otel Beach Albatros Resort’un havuzundan ücretsiz olarak faydalanabilirler. Nil gemi seyahatleri adeta Rönesans’ı yaşıyor. Kültüre meraklı olan kişiler bu yıl komple yenilenen M/S Sentido Semiramis III gemisiyle Nil’deki eşsiz atmosferi önümüzdeki kış döneminden itibaren deneyimleyebilirler. Beş güverteye dağılan 70 kabin, Junior suitler, jakuzili bir güneşlenme güvertesi hizmet verirken, üstü kapalı oturma alanlı Bar Nil’deki etkileyici kara turlarından sonra sizi dinlenmek üzere gemiye davet etmektedir.

 

blank

Türkiye’de farkındalıklı tatil aktiviteleri ve uzun süreli tatil için yeni oteller ÖGER TOURS yeni Türkiye kataloğunda 20 yeni otel yer almaktadır, bunların bazıları sıra dışı tatil aktiviteler vaat etmektedir: çok güzel stil dolu, modern bir ortamda, tam şehrin ortasında (Alanya’daki Cook’s Club), lüks bir saray havasına sahip bir otel tesisinde (Antalya-Lara’da beş yıldızlı Mardan Palace), ya da dev bir eğlence parkını andıran bir otelde (Antalya’daki beş yıldızlı Land of Legends). Az bir bütçeyle her zaman 5 yıldızlı lüksü yaşamak isteyen bir kişi, yan sezon fiyatlarının geçerli olduğu kış döneminde Türk sahillerine seyahat etmelidir. Havanın güneşli olmadığı zamanlarda da misafirler çeşitli aktivitelerden, kapalı havuzlardan ve SPA bölümünden faydalanmaktadırlar. Türkiye’de uzun süreli konaklamalar çok görülür ve çok da sevilir. Hamburglu tur operatörü olarak uzun dönem konaklamalar için indirim programında 122 otele yer verilirken, bunların sadece 68 tanesi Türkiye’de yer almaktadır. Uzun süreli konaklama indirimleri genel olarak 21 gün ve üzeri konaklamalar için geçerlidir. Kapsamlı uzun dönemli programlar çerçevesinde misafirler ayrıca Yoga, Nordic Walking veya su jimnastiği gibi dengeli spor aktivitelerinden faydalanabilir veya aşçılık ve el işi kurslarında yaratıcılıklarını konuşturabilir. Sağlık kontrolleri ve beslenme programları buhizmeti tamamlamaktadır. Türkiye’de özel uzun dönem konaklama programlarını 12 otel sunmaktadır.

blank

 

Bu programlardan bir tanesi sevilen Paloma Primetimer Club’tur, bu tesis,Side’de komple yenilenen SENTIDO Perissia içerisinde yer almaktadır. Türkiye kâşifleri için turlar ve siradisi aktiviteler, İstanbul için Magalog Tatil trendleri ve tur acentelerinin geleceği konusunda Thomas Cook holdingin araştırması neticesinde hazırlanan tatil raporlarına göre seyahat edenlerin yüzde 40’ı tatilde sıra dışı, otantik seyahat aktiviteleri ve yeni yöre ve bölgeleri arayışı içerisindeler. Seyahat edenlerin yüzde 38’i ise seyahatin merkezine yerel kültürün yaşanmasını koymaktadır. ÖGER’in Kapadokya turları her iki trendi de karşılamaktadır. Heyecan uyandırıcı peribacaları manzaraları nefes kesici güzelliktedir ve Türkiye’ye seyahat eden birçok kişi tarafından da henüz bilinmemektedir. Ama aynı zamanda İstanbul gibi sözde klasik şehir turu hedefleri de sanatçılar semti Balat gibi “Gizli hazineler” sunmaktadır, burası ÖGER TOURS’un özel misafir rehberi ile özellikle derinlemesine incelenebilmektedir. Balat için uzman önerileri, ama aynı zamanda moda tasarım, İstanbul’da sokak sanatı ve sokak yemekleri de “Merhaba Türkiye, Merhaba İstanbul” içerisinde yer almaktadır. Magalog formatında hazırlanan broşür, magazin tadında bir katalogdur ve yıl boyunca yapılacak etkinlikler ve Boğaz’daki bu  metropoldeki bulunan 18 seçkin otel hakkında bilgi vermektedir.

blank

Sürdürülebilirlik: #noplaceforplastic – Türkiye’de plastiğe yer yok Türkiye’de #noplaceforplastic, ÖGER TOURS ve Alman Turizm Ekonomisi Çevre Girişimi Futourise. V.’nin ortak projesidir. Hedef, Türkiye’de iş birliği yapılan ortak oteller ile birlikte plastik çöpleri azaltmaktır. Öngörülen tedbirler ayrıca envanter kaydını da kapsamaktadır, ardından plastik ürün alternatifleri araştırılmaktadır. Tüm aksiyonlara otellerin personeli ve müşteriler de aktif olarak dahil edilmektedir. Best Ager’lar için erken rezervasyon yapanlar ve fiyat kampanyaları: SENTIDO Perissia’da beş eşittir dört hafta Erken rezervasyon yaptıranlar kışın 30 Eylül 2019 tarihine kadar rezervasyon yaptırarak yüzde 50 tasarruf edebilirler. Best Ager için ÖGER TOURS 50/55/ ve 60artı indirimleri ve uzun dönemli konaklamalar için yüzde 28’e varan indirimler sunmaktadır. Side (Paloma Oceana) ve Kemer’deki (Paloma Foresta) SENTIDO Perissia ve Paloma otellerinde kış için beş eşittir dört hafta kampanyası geçerlidir. Uzun süre konaklayacak misafirler dört haftalı ücret ödeyerek beş hafta konaklayabilirler.

 

blank

İletişim

Pressestelle ÖGER TOURS

Kathrin Rüter-Pantzke

Telefon: +49 40 32001 620, +49 172-4023839

Email: kathrin.rueter-pantzke@oeger.de