Öger Tours’un Türkiye hedefi büyük

 

Erdal Altuntaş
HURGHADA (Mısır) – Mısır’ın Antalya’sı olarak bilinen Hurghada’da 2018 Yaz kataloğu tanıtımını yapan Öger Tours, 2018’den beklentilerini “2017’den daha iyi olacak” şeklinde açıkladı. Mısır’a turizm gazetecileriyle yaptığı basın gezisine 17 gazeteci katıldı.Hurghada’daki Sun Rise Christal Bay Resort Hotel’de yapılan basın toplantısına  Öger Tours Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Basın Sözcüsü Kathrin Rüter-Pantzke, Ürün Yöneticisi Altan Tarakçı ve Volker Bromund katılarak Türkiye ve Mısır turizmi hakkında bilgi verdiler.

BİZ TÜRKİYEYİZ
Ağırlık noktaları Türkiye turizmi olan ve “Biz Türkiyeyiz” sloganıyla hareket eden ÖGER TOURS Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati 2018’den beklentilerinin büyük olduğunu belirterek “Koltuk sayımızı 2018’de yüzde 20 artırdık. Türkiye’ye giden misafirlerimiz kalite ve servisten çok memnun kalıyorlar” dedi. Türkiye’ye uçan ailelerin oranında da 2014-2017 arasındaki payda yüzde 28 artış kaydettiklerini belirten Rozati “Türkiye, ailelerin tercihinde ilk sırada yer alıyor. Bu yıl başlattığımız bir yenilikte de 14 yaşına kadar olan çocuklarda 99 Euro’dan başlayan çok özel aile fiyatlarımız var. Ayrıca Engelliler için imkanları artırdık ve 20 engelli otelle çalışıyoruz. Onlar için özel katalog bile hazırladık” dedi.

% 40 UCUZ TATİL
48 yıldır Türkiye ile iş yaptıklarının belirten Türkiye Ürün Yöneticisi Altan Tarakçı ise 6 tatil bölgesinde 23’ü yeni 303 otelle çalıştıklarını belirterek “Erken rezervasyonlarda Yüzde 40’a varan indirim uyguluyoruz. Bodrum, Dalaman, Kuşadası ve Marmaris gibi bağlantılarımız var” diyerek 20 noktadan haftada Antalya’ya yapılan 500 uçuşta koltuk satma imkanı sunduklarını söyledi. Türkiye’nin yanısıra Mısır, Tunus, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bulgaristan’a da turist gönderdiklerini belirten Tarakçı, “Mısır pazarında büyük artış yakaladık. Hurghada, Marsa Alam ve Sharm El Sheikh gibi turistik şehirlere Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin 19 noktasından haftada 158 uçuş yapılıyor. Kızıldeniz ve Nil Nehri’ndeki gemi gezileri çok cazip ve tercih ediliyor” dedi. Öger Tours 2018 için Türkiye, Orient, İstanbul ve Aqua adıyla 4 değişik yaz kataloğu birden çıkardı.