ÖNER: BW’DE ÜRETKEN BİR TOPLUMA SAHİBİZ

Stuttgart Başkonsolosluğu tarafından verilen iftar yemeğine katılım yoğun oldu. Başkonsolos Öner “BW’de üretken bir topluma sahibiz. Bu müreffeh ortamın oluşmasında emeği geçen Alman makamlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

 

blank

 

Mustafa Karaman
STUTTGART- T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu tarafından her yıl geleneksel olarak verilen iftar yemeğini bu yıl Stuttgart’ta bulunan Aspendos Restorant’ta gerçekleştirdi. İftar programına başta ev sahibi T.C. Stuttgart Başkonsolosu M. Erkan Öner olmak üzere Stuttgart Başkonsolosluğu Muavin Konsolosları, Ataşeler, Kosova Konsolosu İmer Lladrovci, Stuttgart Büyük Şehir Belediyesi Uyum Pol. Daire Başkanı Gari Pavkoviç, DİTİB, ATF, VİKZ, İGMG, ATİB, IGBW, Stuttgart Türk – İslam Ülkü Ocağı, UID Temsilcileri, MÜSİAD, EUBA, ATGİAD ve DESBİR işadamları Derenkleri temsilcilerinin yanısıra bölgede faaliyet gösteren dernek, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile eğitim, siyaset ve iş çevresinden seçkin davetliler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve akabinde okunan ezanla oruçlar açıldı.

blank

KATILIM YOĞUN OLDU
İftar öncesi konuşma yapan Stuttgart Başkonsolosu M. Erkan Öner Davetimize teşrif eden herkese teşekkür ediyoruz. Bu mekanı bize tahsis eden Salman ailesine teşekkür ediyorum. 11 ayın sultanı Ramazan ayını huzur ve sabır içerisinde geçiriyoruz. Hepinizin ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum. Ramazan ayının İslam alemine huzur bereket getirmesini temenni ediyorum.

blank

Bu ay içerisinde toplumumuzla, Alman yetkililerle farklı mekanlarda iftar sofralarında biraraya geldik. Ramazanın sosyal dayanışma, paylaşım ve yardımlaşma gibi faziletlerine inanan Türk Müslüman toplumu bunu en güzel şekilde yaşadığı şehirlerde uygulamaya çalışıyor. Yeni tanışıklıklara ve insanların birbirlerini daha iyi tanımasına faydalı olan sofralarımız önyargıların kırılmasına da sebep oluyor.

blank

 

Stuttgart Başkonsolosluğumuz yurtdışında en geniş Türk toplumuna hitap eden temsilcilik. Bilinen bazı güçlük ve eksikliklere rağmen BW’de üretken bir topluma sahibiz. Türk kökenli toplum içinde yaşadığımız ülkenin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bu müreffeh ortamın oluşmasında Alman makamlarına da teşekkür ediyoruz. Hepinize tekrar Hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

 

blank