Ortaklaşa oynayıp birleştirdiler

MURAT PEHLİVAN
DUİSBURG- Avrupa’daki Giresun’lu Akademisyenler Derneği toplumun her katmanını birleştirmeye devam ediyor. Almanya Duisburg merkezli “Avrupa’daki Giresun’lu Akademisyenler Derneği” öncülüğünde 09.12.2018 tarihinde “hüner ve hünersiz- ortaklaşa oynayalım birleştiriyor” sloganı altında dördüncü geleneksel kaynaştırma futbol turnuvası düzenledi. Dezavantajlı grupların toplumdan eşit pay alabilmeleri, engellilerin, farklı yaş gruplarının, değişik kültürlerin, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin, ortaklaşa yaşamaları, topluma kaynaşmaları ve ayrıştırıcı bakış açılarına karşı düzenlenen festival havasındaki bu turnuvanın açılışını Duisburg Belediye Başkanı Manfred Osenger ile Dernek Başkanı Cevdet Maraş ile birlikte yaptılar.

ELE ELE TUTUŞUP HALAY ZİNCİRİ OLUŞTURDULAR
Açılışta, Duisburg Güney Bölge Belediye Başkanı Volker Haasper, açılış konuşmalarıyla desteklerini sundular. El ele tutuşup, en uzun halay zincirini oluşturarak dünya rekorunu kırıp Guinness rekorlar kitabına adını  yazdıran AFiR e.V. dans grubu tüm katılımlarla coşkulu bir şekilde halay çektiler. Bu yılki kaynaştırma futbol festivaline Giresun üniversitesi Çocuk Çalışmalar Topluluğu bünyesinden Dr. Mihriban Hacısalihoğlu, Karadeniz ve Mutluhan Adıgüzel önderliğinde sekiz kişilik bir takımda katılarak turnuvaya renk kattılar.
Çeşitli yöresel yemeklerinde ikram edildiği, keyifli, eğlenceli, dostluğun ve barışın ön planda olduğu yoğun ilgi altında geçen bu turnuvayı Avrupa’daki Giresun’lu Akademisyenler Derneği kazandı.

MARAŞ: BİRLİK VEBEREBAERLİK HİSLERİ GÜÇLENMELİ
Bu gibi faaliyetlerin birleştirici yönü kullanılarak, birlik ve beraberlik hislerinin güçlendirilmesi için  projenin önemine değinen Avrupa’daki Giresun’lu Akademisyenler Derneği Başkanı Cevdet Maraş projeye mali destek sağlayan “Aktion Mensch” kuruluşuna, Duisburg Gençlik İdaresine,  Giresun Üniversitesine, Dernek üyelerimize  ve yardımlarını eksik etmeyen herkese teşekkürlerini sunarak dernek olarak  her türlü insanı çalışmalara destek vereceklerini dile getirdi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın