Park Apotheke tekrar hizmette

Ludwigsburg Eglosheim da bulunan Park Apotheke, geçen sene Aralık ayında yaşanan korkunç kundaklama saldırısının ardından yeniden hizmete girdi. Eczanenin sahibi Eczacı Hüsniye İnaloğlu mutluluğunu, düzenlenen açılış töreninde dostları ve müşterileri ile paylaştı.

 

 

 

Mustafa Karaman
LUDWİGSBURG- 2007 yılından bu yana eczacılık ve sağlık sektöründe bulunan Eczacı Hüsniye İnaloğlu, edindiği bilgi ve tecrübelerini, 2014 yılında devraldığı Park Apotheke vesilesiyle müşterilerine hizmete dönüştürdü. İlk olarak Ludwigsburg Eglosheim Geisingerstr. 15 numarada bulunan alış-veriş merkezinde devraldığı eczane, 2019 yılında daha büyük yeni yerine taşındı ve başta her türlü ilaç olmak üzere, sağlık ürünlerinden kozmetik ürünlerine kadar geniş ürün yelpazesi ile hizmete devam etmekteydi. 2021 yılının Aralık ayında yaşanan korkunç kundaklama olayında büyük hasar meydana geldiği için eczane kapanmak zorunda kalmıştı. O tarihten itibaren Eczacı Hüsniye İnaloğlu, eşi Doğal Tıp Uzmanı Murat İnaloğlu ile birlikte büyük bir özveriyle çalışıp, hasarları giderdi ve aynı zamanda tamamen yenilenmiş eczanesini yeniden hizmete açtı. Düzenlenen törene, vatandaş, müşteri ve komşularının yanı sıra çok sayıda davetli de katıldı. Açılışa ayrıca BOSCH Türk Forumu eski Başkanı Erdoğan Dikmenli, LUTEV Başkanı Güner Öztel, Karadeniz Giresunlular BW Derneği Y.K. Üyesi Abdullah Tekin ve Kadın Kolları Başkanı Seher Tokalak Tekin de katılarak İnaloğlu ailesini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Öte yandan açılış organizasyonunda Ricardo da davetlilere gitarıyla güzel parçalar çaldı.

 

 

AÇIK TEŞEKKÜR
‚Her zaman kaliteli hizmet’ anlayışının ön planda olduğunu ifade eden Eczacı Hüsniye İnaloğlu, “Yeni yerimizde yüzlerce müşterimizin ihtiyacını karşılamalarına ürünlerimizle destek oluyoruz. Halkımıza faydalı olacağımızı düşünerek, elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Yılların tecrübesi ile yeniden halkımızın hizmetinde olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Yeniden açılışımızda nefret ve şiddete karşı ortak bir tavır ortaya koymak istiyoruz’ dedi. Katılımlarıyla kendilerini güçlendiren, cesaret ve güven veren dostlarına ve müşterilerine teşekkürlerini sunan Eczacı İnaloğlu sözlerine şöyle devam etti, “Bu süreçte bana destek veren başta eşim Murat İnaloğlu olmak üzere, kardeşim Erdoğan Dikmenli ve tüm çalışma ekibime müteşekkirim. Maalesef teknik sebeplerden dolayı açılış töreninin tarihini daha erken belirleyemedik. Bu nedenle davetimizi çok kısa bir zaman zarfında yapmak zorunda kaldık. Sizleri aramızda görmekten memnuniyet duydum’ ifadelerine yer verdi. Eczacı Hüsniye İnaloğlu’nun kardeşi Erdoğan Dikmenli de açılış dolayısıyla bir konuşma yaptı ve uzun çalışma sürecini kısa şekilde anlattı. Zorlu virajı aştıklarını söyleyen Dikmenli, başta ablası ve eniştesi olmak üzere Eczane ekibini tebrik edip birer buket çiçek takdim etti.

ENDİŞELİLER
“Ludwigsburg- Eglosheim vatandaşlarının ve girişimcilerinin desteği, bu zor dönemi atlatmamızda bize büyük güç verdi“ diyen Eczacı Hüsniye İnaloğlu‚ “Ne yazık ki hepimiz, Eglosheim’da güvenliğimiz için duyulan büyük endişeyi paylaşıyoruz. Ne yazıktır ki olayın faili hala yakalanamamıştır. Kriminal polisin halen bu konuda araştırmalarını devam ettiriyor olması umut verici. Biz devlete güveniyoruz. Bu saldırıyı yapanların bulunmasını ve kimsenin benzer olayları tekrar yaşamamasını temenni ediyoruz’ diyerek duygu ve düşüncelerini belirtti.

Park Apotheke Ludwigsburg-Eglosheim
Eczacı: Hüsniye İnaloğlu
Adres:
Geisinger Str. 15
71634 Ludwigsburg-Eglosheim
Tel.: 07141/38 02 23 • Fax: 07141/38 02 24
info@parkapotheke-lb.de
http://www.parkapotheke-lb.de

Açılış Saatleri:
Mo – Fr. (Pazartesi-Cuma) 08:00 – 13:00 ve 14:30 – 19:00
Sa. (Cumartesi) 08:00 – 12:30 arası.