Parts2Clean'de bir Türk firması

Hüseyin Yüce
STUTTGART- İki bayan ve bir erkek girişimci tarafından Bursa’da kurulmuş olan ABN Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. dünyanın en önemli uluslararası ticaret fuarı sayılan Stuttgart Parts2Clean Fuarı’nda katılarak ürünlerini tanıttı. Stuttgart Ticaret Ataşesi Dr. Ahmet Bayraktar’da Fuar’ı ziyeret ederek ABN Firması’nın kurucularını tebrik ederek bir süre görüştü. Firmanın kurucularından Nurettin Erçıktı ve Cansel Albayrak ile görüşen Ataşe Dr. Albayrak , Almanya’daki metal sektörü hakkında genel bilgiler verdi.

Parts2Clean Stuttgart 2015 Fuarı
Her iki yılda bir düzenlenen Parts2Clean Stuttgart Fuarı, metal parça ve yüzey temizliği konusunda dünyanın en önemli uluslararası ticaret fuarı durumunda. 09-11 Haziran 2015 tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenen Fuar, 12’nci defa kapılarını Stutgart’ta açıyor. Fuar katılımcı sayısında yüzde 15’lik artış ile 6 bin 350 metrekarelik alana ulaşma başarısını sağladı. Katılımcı firmaların yüzde 20’sinden fazlasını yabancı şirketlerin oluşturduğu organizasyona 2 bin 181 şirket ilgi gösterdi. Yeni ürün ve çözümlerin tam ve kapsamlı bir şekilde genel olarak incelenebildiği, yeni ürün tanıtımlarının yapıldığı ve üreticilerin yeni satış kanalları bulabileceği Parts2Clean Stuttgart Uluslararası Parça ve Yüzey Temizlik Teknolojileri Fuarı’nda teknik uzmanlık ve karar verme yetkisine sahip üst düzey yöneticiler ve sektörde global olarak yer alan firmalar bulunmakta.

ABN Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.
ABN A.Ş. Otomotiv, beyaz eşya, sağlık ve gıda sektöründe müşteri memnuniyetini ön planda tutan, kaliteden ödün vermeyen anlayışı ile yüksek performanslı ürünler yapmaktadır. Mühendislik kadrosu, proje aşamasında bilgisayar destekli tasarım programları kullanmakta, son teknoloji makine parkında üretim yapmakta. Sanayide ve sağlık sektöründe kullanılan, hassas parça ve yüzeylerin işlenmesi sonrası, yağ, pas ve kirden arındırılması, istenirse sterilizasyonu parça ve yüzeylerin işlevi gereği zorunludur. Hassas parça ve yüzeylerin, sanayi tipi yıkama makinalarında arındırılması ve sterilizasyonunda paslanmaz sepet kullanılır. Paslanmaz sepet, hassas parça ve yüzeylere uygun işlenebildiği gibi paslanmaya karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
ABN, istek ve ihtiyaca göre farklı ölçü ve dizaynlara uygun tasarım yapmakta, her çeşit sepet üretmektedir. Söz konusu taşıyıcılar, tasarımı gereği işçiliği azaltırken, verimliliği arttırdığı gibi montaj ve kaynak robotlarında kullanıma uygundur.
İhtiyacın farklı olması durumunda paslanmazın yanı sıra, alüminyum, kaplamalı malzeme ve petrol türevlerinden sepet üretimi de yapmaktadır.

RESİM:
abn
Ataşe Dr. Ahmet Bayraktar ABN Firmasının kurucuları Nurettin Erçıktı ve Cansel Albayrak ile