POLİS ÖCÜ

ABD’de bir polis, siyahi bir kişiyi öldürüyor!
Peşinden polise, devlet ve hükümetlere yönelik protestolar.
Sosyal medyada “söz’de polis tarafından haksız yere müdahale edilen kişilerin görüntüleri”.
Yani polis öcüleştiriliyor.
Yok Ana yasal hakkımız, yok özgürlüğümüz… gibi klasik sloganlarla, özellikle de gençlerimizin gözünde polis öcüleştiriliyor.
Bilinen bazı suç örgütleri ise, bu durumu fırsat bilip, gençlerimizi kriminelleştirerek, örgüt saflarına çekme peşinde..!
Bir Polisin yaptığı büyük bir hatadan dolayı, diğer polislerimizi öcüleştirmek, ancak suç örgütlerinin ekmeğine yağ sürer.
Rutin bir trafik kontrolünde bile, Polisin görevini icra etmesini zorlaştırmak, video çekimi yapıp instragramda yayınlamak alkış ve beğeni alıyor.
Stuttgart’ta yaşanan olayların temelinde de 17 yaşında bir gence esrar sorgulaması yapılıyor ve sonrasında olaylar büyüyor. Şimdi bu sorgulama gencin özgürlüğüne mi müdahale yoksa anasının babasının sahip çıkamadığı gencin korunmasına mi…?
O gece bisikletim ile evime dönerken şişe ve taşların gölgesinde olayları izlemem, bana sanki çok farklı bir senaryonun uygulandığını gösterdi.
Eylemin şekli ve uygulaması tanıdıktı. Yani 17 yaşında masumane eylenen gençlerin değil daha profesyonel örgüt mensuplarının çıkışı gibi geldi. Yani bazı örgütlerin emellerine gençlerimizin alet edildiklerine düşünüyorum.
Bu denden üzücü bir olayın tek tesellisi, Türk gençlerimizin bu oyuna gelmemesi idi.
Bence tecrübeli olduklarından…!

Polisi öcü gösterenler, suç örgütlerini sempatikleştirir.
Polislerimize ve gençlerimize sahip çıkalım!!!

Mustafa Göğüş