POSOF’LULAR 6. KEZ ÖZCAN İLE DEVAM DEDİ

blank

Murat Ali Blach
DUİSBURG- Duisburg Ardahan/Posoflular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (POYAD) seçimli olağan genel kurulda yeni yönetimini belirledi. Bölgenin en faal derneklerinden olan POYAD, yönetim seçiminde KFZ Gutachten sahibi Ercan Özcan 6. Kez Başkanlık görevine getirildi.  Denetleme ve faaliyet raporunun ibraz edilmesinden sonra tek listenin girdiği seçimden sonra genel kurula iştirak eden üyelerin oy birliği ile seçilen yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu: Ercan Özcan, (Başkan) Aytaç Aktaş, (Başkan Yardımcısı) Salih Cengiz, (Başkan Yardımcısı) Alper Tekel, (Basın Sözcüsü) Saim Topçu, (Sekreter) Yavuz Aytan (Sekreter Yardımcısı), Alpay Ulgar ( Muhasip) Vahit Yardımcı ( Muhasip Yardımcısı) Muammer Aydemir, Remzi Kursun ( Dernek Sorumluları) Denetleme Kurulu: Arif Kızılkaya, Hikmet Külekçi, Mehmet Özyön.

 

blank

ÖZCAN: YENİ LOKAL ARAYIŞIMIZ VAR
Yeni seçilen dernek yönetim kurulu adına açıklama yapan Dernek Başkanı Ercan Özcan, “Derneğimiz bugüne kadar, yöre, kaz, herfene, hinkal geceleri gibi birçok faaliyete imza atmıştır. Bunların yanında öğrencilere burslar, kültür turları, saz, folklor, yardımcı ders kursları gibi faaliyetlerde de aktif şekilde bulunmuştur. Örneğin 23 Nisan kutlamalarını Duisburg’ta ilk kutlayan derneğiz. Dernekler zor şartlarda yaşasa da biz önemli zorlukları aşarak derneğimizi yaşattık, yaşatmaya devam edeceğiz. Şu an da dernek lokalimizin satışından dolayı iki yıldır idare eden ev sahibimizin verdiği süre birkaç ay sonra sona eriyor. Yeni lokal arayışımız var. Bize iki yıldır idare eden ve anlayış gösteren İstanbul Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ünal’a teşekkürlerimizi borç biliyoruz.  İnşallah bize yakışır bir yer bulup, oraya taşınacağız. Yönetim kurulumuz adına bizlere bu görevi tekrar layık gören üyelerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Denetleme ve faaliyet raporunun ibraz edilmesinden sonra geçilen seçimden sonra genel kurula iştirak eden üyelerin oy birliği ile seçilen aşağıdaki şekilde oluştu.
Dernek üyelerinden şair Yener Aktaş’ın “Biz Posof’luyuz şiiri ile genel kurul son buldu.