POYAD KAZ GECESİ İLE BULUŞTURACAK

 

 

 

blank

İBRAHİM YÜKSEL-DUİSBURG
Kısa adı “Poyad” olan Posof Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği “Kaz Gecesi” Kültür ve yardımlaşma gecesi 12.1.2020 Duisburg Livam düğün Salonunda gecesini gerçekleşecek.  Yapılacak Kültür gecesi hakkında yeni dernek binasında gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Ercan Özcan “Gecede yanlız Posof değil Kars-Ardahan-Iğdır ve Posof’lu hemşehrilerimizle Poyad’ın sunumu ile bir araya geleceğiz” dedi. Özcan açıklamasında “Yeni dernek binamıza taşdındık. Hoş geldiniz. Geleneksel gecemize iyi hazırlandık. Bu seneki hedefimizde yüksek okulda okuyan öğrencilerimize burs vereceğiz.Bu gecemizin gerçekleşmesinde hemşehrilerimizin yardımını bekliyoruz. Amacımız hep birlikte bir araya gelerek hasret gidermek, kültürümüzü unutmamak, geleneksel “Kaz Gece”mizi burdaki nesillerimize de aktarmak için bir araya gelmenin sevincini yaşayacağız. Bu sevincimizde İnşallah belediye başkanımız, burdaki STK yönetim üye ve başkanları, belediye başkanları, spor kulüp temsilcileri ve çok sayıda hemşehrilerimizi bekliyoruz.”dedi.

KAZLAR HAZIR
Özcan “Geleneksel “Kaz Gece”mizde hemşehrilerimize sunacağımız Kaz eti için çalışmalarımız bitti. Kazlar Polanya’dan gelecek. Gecede ayrıcı dalında başarılı olmuş STK yöneticileri, başarılı sporcular, gazeteciler, siyasiler, öğrenciler ödüllendirilecekler. Hemşehri derneklerimiz ve belediye başkanımız ile belirleyeceğimiz 320 öğrenciye burs vereceğiz. Yapacağımız bu kültür gecesinde yerel sanatçılarımız da bizleri yanlız bırakmayacak. Bu tanıtımda bizi yanlız bırakmayan Fahrettin Güneş, Suat Kalaycı’ya ayrıca teşekkür ediyorum. diyerek herkesi geleneksel kaz gecesine çağırdı.

TANITIM BİLE MÜZİĞE DOYURDU
Tanıtıma çevre dernek yöneticileri de iştirak ederken, yöre sanatçılarından Fahrettin Güneş, Suat Kalaycı, Muhammet Cengiz ve Sivas’lı sanatçı Mustafa Karagöz adeta müziğe doyurdular. Tanıtım gecesi gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü ve bol nol halay çekildi.