R.Volksbank’tan: Çekilişle müşterilerine e-bisiklet

Rüsselsheimer Volksbank’ın aracılık ettiği yatırım fonları beklentileri %82 gibi yüksek bir oranda karşılayarak büyük karlar elde etti. Bu sonuç yatırımcının ilgisinin artmasına ve yüzünün gülmesine sebep oldu. Banka, Eylül ayı sonuna kadar fonlara yatırım yapan müşterileri arasından iki kişiye yapacağı çekilişle e-bisiklet hediye edecek.

 

HÜSAMETTİN ÖZKAN

RÜSSELSHEIM – Bankanın müşterilerine sunduğu yatırım fonları hakkında açıklama yapan Rüsselsheimer Volksbank eG yatırım danışmanı Tommy Flemke, “2021 senesinin ilk çeyreğinde, aracılık ettiğimiz fonlar yüzde 82 oranında beklentileri karşılayarak müşterilerimizi memnun etti. Portföyümüzde her türlü yatırımcı için kar marjı ve riski yüksek fonlardan, kazancı ve riski az olan farklı fonlar bulunduruyoruz. Müşterilerimizi fon yatırımları konusunda uzman personelimizden bilgi almaya davet ediyorum. Eylül ayı sonunda fon yatırımcılarımız arasında yapacağımız çekilişte kazanan iki yatırımcımıza e-bisiklet hediye edeceğiz. Şimdi hem kar etme, hem de e-bisiklet kazanma zamanı.” dedi.
Rüsselsheimer Volksbank eG CEO’su Josef Paul’da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fonlarla ilgili bu durum, geçici değil, istikrarlı ve sürdürülebilir bir yatırım gerçeğini gösteriyor. Fonlara olan ilginin artacağına ve fonların karlılığını artırarak devam edeceğine inanıyorum. Fonlar için “Yatırımın geleceği” ifadesini kullanmamız yanlış olmaz. Fon ürünlerimizde Union Investment ile çalışıyoruz. Almanya’nın önde gelen aktif sürdürülebilirlik yöneticisidir. Fonlardaki bütçe şimdiden 60 milyar Euroyu geçmiş durumda. Müşterilerimize sunduğumuz fonlarda din ve basın özgürlüğünü kısıtlayan ülkelerin tahvillerini ve Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) çalışma ve sosyal standartlarını ihlal eden şirketlerin hisselerini bulundurmuyoruz” dedi.