RAMAZAN BİRLİK İÇİNDE GEÇTİ

HANAU-Frankfurt’un tanınmış simalarından İş adamı Murat Açıkalın tarafından Lalezar Restaurant’ta, İftar programı düzenlendi. İftara, T. C. Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik, İs adamları, bankacı ve esnaflar katıldı.
GÜZEL YARINLAR BIRAKMALIYIZ

Mübarek Ramazan-ı şerif ayında, Hessen eyaletindeki tüm Sivil Toplum Kuruluşları, esnaflar, vatandaşlar ve Suriyeli mülteciler ile birlik beraberlik içerisinde güzel bir Ramazan ayı geçirdiklerini söyleyen Başkonsolos Muammer Mustafa Çelik, “Bu birlikteliğimizin artarak devam etmesi lazım. Geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimlerine önem vererek, onlara daha güzel yarınlar bırakabilmek adına daha çok çalışmalıyız. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum. Tatile gidecek vatandaşlarımıza da, şimdiden hayırlı tatiller diliyorum” şeklinde konuştu.

HER GÜNÜ RAMAZAN GİBİ YAŞAMALIYIZ

Her Ramazan-ı şerif ayında olduğu gibi, dost ve tanıdıklar ile bir araya gelerek iftar program düzenlediklerini söyleyen Murat Açıkalın, “İnancımızı, kültür ve değerlerimizi kaybetmemek adına yurtdışında yaşayan Müslüman Türkler olarak, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Af ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan-ı şerif ayı bitiyor. Bizler, her günü ramazan ayında olduğu gibi yaşamalıyız. Ülkemizde ve dünyada yaşanan terör olayları, bizleri üzmektedir. Son olarak İstanbul’da yaşanan terör olayında vefat eden vatandaşlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah-ü Teâlâ’dan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Biz, kadirşinas bir milletiz, ülkemizin istikbalinin aydınlık olduğuna inanıyorum” dedi.