SAADET AVRUPA “MİLLETVEKİLİ AVRUPA BULUŞMALARI” BAŞLADI

Murat Pehlivan

DUİSBURG- Saadet Düsseldorf Bölgesi “Milletvekili Avrupa Buluşmaları” adı altında bölge merkezi Duisburg’da Medya Mensupları ve STK Temsilcileriyle Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman’ın da katılımlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Düsseldorf Bölge Başkanı Celal Efe; “Yaklaşık üç asırdır egemen güç olarak dünyamıza hakim olan emperyalist- kapitalist anlayışın kuvveti, çoğunluğu, imtiyazı ve menfaati hak sebebi olarak gördüğünü, bundan dolayı da dünyamızda huzur, barış ve adalet ortamının ortadan kalktığını bunun yerine gözyaşı, kan ve zulmün hakim olduğunu vurgulayarak; bu bağlamda her türlü sorunun çözüm mercinin siyaset olduğunu söyledi.

 

 

 

 

Efe Tüm insanlık için de bir saadet dünyası kurmaya odaklandıklarını ifade ederek:
• Bizim Yeni Bir Dünya Vizyonumuz ise:
– Savaş değil, barış!
– Çatışma- gerginlik değil, diyalog!
– Çifte standart değil, adalet!
– Üstünlük- Kibir- Tekebbür değil, eşitlik!
– Sömürü değil, işbirliği!
– Bir arada hakka riayet ederek yaşamaktır. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için siyaset yapıyoruz. Biz siyaseti de, toprağın altında vereceğimiz hesaba göre toprağın üstünü imar ve inşa etme inancıyla yapıyoruz “ifadelerini kullandı.

Daha sonra programa katılan Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman’da 20 yılın ardından Milli Görüş Saadet Partisi olarak, TBMM’de Saadet Partisi çatısı altında Gelecek Partisi ile SAADET- GELECEK GRUBU’nu kurarak vatandaşlarımızın sorunlarını ve milletimizin, ülkemizin yararına inandığımız değerler doğrultusunda en gür sesle dile getirdiklerini ifade etti.

KARAMAN : HAYRA MOTOR, ŞERRE FREN OLACAĞIZ

Karaman, bizler önümüze getirilen bir şeyi ne toptan reddederiz ne de toptan kabul ederiz. İlim, akıl, vicdan, ahlâk ve adalet süzgecinden geçirir, öyle karar veririz. Kim olursa olsun, hangi parti getirirse getirsin milletimizin, ülkemizin yarına olan her şeyi destekler, zararına olana da karşı çıkarız. Yani bizim mücadelemiz “hayra motor şerre fren” olma mücadelesidir” dedi. Karaman, “Ülkemizde ekonomik olarak büyük sıkıntılar olduğunu, ülkemizin faiz borcunun ana para borcunun 1,5 katına çıktığını, vatandaşların bankalara devamlı borçlanarak adeta ülkede borç ve faize bulaşmayın vatandaş kalmadı” dedi. Bununla beraber mevcut iktidar ” Kamuda Tasarruf” dedi ama şuan en alt kademedeki bir müdürün bile altında son model makam arabası var. Ülkemizdeki makam aracı sayısı 189.190. Bu cari fazla veren, sağlam ekonomiye sahip olan Almanya’da bile 9 bin civarında. Bir soru üzerine Filistin’deki soruna da değinen Karaman, ilk başta şunu belirteyim; Biz mazlumun kimliğine, rengine, dinine, mezhebine bakmadan yanında olur, destek oluruz. Zulüm kimden gelirse gelsin kim yaparsa yapsın, hangi dine, ırka, mezhebe mensup olursa olsun onunda karşısında oluruz. Filistinliler ve Mescid-i Aksa bizim sadece insani meselemiz değil imani meselemizdir. Son olarak basın mensuplarının ve STK’ların soruları cevaplayan Karaman, Avrupa’daki insanımızın sorunlarını biliyoruz. Çünkü bu konuda Saadet Avrupa Temsilciliğimiz bir kaç defa çalıştaylar yaptı ve bizim politika kurullarımıza rapor halinde sundu. Sizlerin bugün burada dile getirdiğiniz çoğu sorun o raporda mevcut ve bugün dile getirdiklerinizi de not aldım. Tüm sorunları TBMM’de gündeme getireceğim ve takipçisi olacağımdan emin olabilirsiniz dedi.