Sağlık turizminde 3 nesil birarada

NG Hoteller zincirinin Afyonkarahisar ve Sapanca’daki otelleri, Berlin’de tanıtıldı. 2017’de Avrupa’nın en iyi “Termal Oteli” seçilen NG Hotel Afyon, özellikle romatizma, kireçlenme, kronik bel, boyun ve eklem ağrıları ile strese çok iyi geldiği belirtildi. Erkek ve bayan için ayrı termal havuzlarının yanı sıra karışık girilen havuzların da olduğu otelde, 3 nesil birlikte tatil yapabiliyor.

Erdal Altuntaş
BERLİN – Özellikle sağlık sektörü alanında en çok tercih edilen ve Avrupalı Türkler tarafından yeni yeni keşfedilen NG Hoteller zincirinin Satış Müdürü Gülşah Yalçındağ-Volkan ve Afyon Genel Müdürü Cenker Yılmaz, Berlin’de yapılan organizede seyahat acenteleri ve basınla buluştu. İsmail Polat’ın organize ettiği toplantı, Berlin Türk-Alman İşadamları Derneği’nde gerçekleşti. Afyon ve Sapanca’daki NG Hotels Satış Müdürü Gülşah Yalçındağ-Volkan yaptığı selamlama konuşmasında otelleri hakkında bilgi vererek “NG Sapanca ve NG Afyon otellerimiz bugün Türkiye’nin 8 kalite belgesine sahip iki oteli olma özelliğini taşımaktadır” diyerek çok yakında İstanbul-Güneşli’de de Mariott West adıyla şehir otelciliğine de adım atacaklarını söyledi. Alman sağlık sigorta kasalarıyla anlaşma yapmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Volkan “Bunu gerçekleştirirsek doktorların kür yazdığı hastaların masrafları da sağlık kasaları tarafından üstlenilebilecek. Afyon şehri ağız sağılığı ve impalant için de çok tercih ediliyor ve Almanya’daki fiyatların nerdeyse 10’da biri fiyatına burada impalant yaptırmak mümkün” dedi.

SAĞLIK TURİZMİ AĞIRLIKLI
Her konuğumuzu, tek konuğumuz gibi ağırlarız” sloganıyla hizmet felsefelerini izah eden NG Hotel Afyon Genel Müdürü Cenker Yılmaz ise “Mayıs 2012’de hizmete başlayan Afyon’daki otelimiz ağırlıklı olarak sağlık turizmi üzerine kuruldu. Otellerimiz; dinlenmek, yenilenmek, keyifli bir tatil geçirmek ya da iş toplantılarından maksimum verim almak isteyenlere bu felsefeyle hizmet sunmaktayız” dedi. Sağlık turizminin yanısıra gurme (yeme-içme) ve kültür turizminin de çok etkili olduğunu söyleyen Yılmaz “Afyon bölgemiz kaymak, sucuk, lokum, tandır ekmek, kadayıf gibi çok zengin bir mutfağa sahiptir. Türkiye’nin en lezzetli yemeklerini bizde bulabilirsiniz. Otel olarak açık büfede Antalya’nın en lüks otellerinden bile daha zengin ve kaliteli hizmet sunduğumuz noktasında iddialıyız. Bunu müşterilerimiz de teyit ediyor. Afyon şehri kalesi, Kocatepe anıtı, mevlevihanesi ve tarihi eserleriyle çok güzel bir şehir. Kaplıca, sağlık, gurme ve kültür gezileriyle aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir konsept sunuyoruz” dedi.

KRONİK HASTALARIN DİKKATİNE
Termal hakkında da bilgi veren Yılmaz “Tüm oteli termal suyuyla ısıtıyoruz. Otelimiz romatizma, kireçlenme, kronik bel ağrıları, boyun ağrıları, eklem ağrıları ve strese çok iyi geliyor. 3 neslin birlikte tatil yapabilmesi için çocuklara yönelik aqua parklarımız var. Açık ve kapalı havuzlarımız var. Ayrıca erkek ve bayan için ayrı termal havuzlarımızın yanısıra karışık girilen termal havuzlarımız da var. Şu an yerli misafirlerimize ağırlıklı olarak hizmet veriyoruz. Avrupalı Türklerin de otelimizi keşfetmesini istiyoruz. Sağlık ve kültürel açıdan çok memnun kalacağınıza eminim. Tüm ailelerimizi ve özellikle romatizma, kireçlenme ve kronik ağrıları olanları otelimizde ağırlamak isteriz. Ailece yapılan ziyaretlerde çocuklarınız da çok mutlu olacaklardır” dedi.

EN İYİ TERMAL OTEL SEÇİLDİ
2017 Temmuz’unda Avrupa’nın en iyi termal oteli ödülünü alan Kütahya Porselen’in sahibi Nafi Güral’a ait olan NG Hotel Afyon’da 428 oda, 1100 yatak, 36, 38, 40 ve 42 dereceden oluşan 4 ayrı su sıcaklığına sahip, kapalı havuz gibi özellikleriyle bölgedeki tek otel olma özelliği taşıyor. Zafer Havalimanı’ndan 50 dakika mesafedeki otel, misafirleri için havalanından ücretsiz transfer hizmeti de sunuyor. Uçakların gece inmesinden dolayı ilk gece müşterilerine ücretsiz konaklama sağlanan otelde, 2014’den beri Cumhurbaşkanı ve Başbakan düzeyinde üst düzey misafirler ağırlanıyor.

www.nghotels.com.tr