SAHTE ‘EMEKLİLİK’ İPTAL EDİLİYOR

Emekli olmak için Türkiye’ye gitmeden kendini Türkiye’de çalışıyor göster.. Defalarca uyarılara rağmen vaatlere kanıp sahte emeklilik şirketlerine işlem yaptır. Emeklilik iptal edilince mağduru oyna..

 

VAATLERE KANMAYIN
Daha az prim ve daha yüksek maaş vaadiyle vatandaşı dolandıran sahte emeklilik şirketlerine işlem yaptıranların emeklilikleri tehlikede. Konuyu tüm borçlanma yapanlara mal ederek tamamı iptal ediliyor gibi göstermek isteyenlerin amacının devlet ile vatandaş arasındaki güven duygusunu ortadan kaldırmak olduğuna işaret eden yetkililer ‘işini doğru yapanlar’ için bir sorun yok uyarısında bulundular.

GİRİŞ-ÇIKIŞLARA BAKILIYOR
Vatandaşları sözde emeklilik şirketleri konusunda defalarca uyardıklarını belirtin yetkililer “iptallerin sebebi emeklilik için başvuru talebinde bulunanların Türkiye’ye gitmeden kendilerini Türkiye’de çalışıyor gibi göstermeleri. SGK gümrükteki giriş çıkış belgelerinden durum tespiti yapıp bunu ortaya çıkardı. Devletin vatandaşını cezalandırma ve işlemini iptal etme gibi bir gayreti yok. Yanlış yapan cezasına katlanacak” dediler.