Samet ‘GÜVEN’ veriyor

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN – Avrupa’da son dönemde yıldızı parlayan genç yeteneklere bir yenisi daha ekleniyor. Futbola 4 yaşında FSV Oggersheim altyapısında başlayan Samet Güven, her geçen sezon kendisini geliştirerek, futbol otoriterlerinin dikkatlerini çekmeyi başardı. Şu anda 16 yaşında gelecek vadeden Samet, futbola başladığı günden bu yana attığı gollerle adından sıkça söz ettiriyor. İlk gol krallığını 50 golle başlayan Samet, her geçen sezon attığı gollerle kalitesini ortaya koymaya devam ediyor.

GOL KRALLIĞINA ABONE
2010 yılında LSC Ludwigshafen takımına transfer olan genç yetenek, burada da gol krallığını kimseye kaptırmadı. Geçtiğimiz sezon Regionalliga Südwest altyapı liginde de gol kralı olan Samet Güven, 20 maçta 23 gol ile sezonun en başarılı golcüsü olarak kalitesini ortaya koydu. Almanya’nın köklü futbol kulüplerinden olan 1.FC Kaiserslautern takımında 2 sezondur gollerini sıralamaya devam eden genç yetenek antrenörleri tarafından geleceğin yıldız futbolcusu olmaya adaylar arasında gösteriliyor.

15 MAÇTA 11 GOL
Bu sezon oynanan 15 maçta 11 golü ile takımının başarısında büyük pay sahibi olan gencimiz, bu sezon da gol krallığında iddialı. Henüz 16 yaşında olan ve geleceği parlak olan Samet Güven, Christiano Ronaldo’yu kendisine örnek aldığını söylüyor. Gençlerin altyapı ligi olan Regionalliga Südwest’te bulunan takımı 1.FC Kaiserslautern ile bu sezon ortaya koyduğu performans ile adeta parmak ısırtıyor. Arzusunun bir gün A Milli Takım forması giymek olduğunu dile getiren genç yetenek Samet’in  antrenörü Fabio Fuhs da  başarılı gencimizin ileride büyük takımlara transfer olacağına inancının tam olduğunu kaydetti.