Samet “Güven’i” boşa çıkarmadı

SEZONU GOL KRALI OLARAK TAMAMLADI

Samet “Güveni” boşa çıkarmadı

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN – Avrupa’da futbol sahalarında son yıllarda artış gösteren yıldız adaylarından birisi daha yetişiyor. Şu anda 15 yaşında gelecek vadeden Samet, futbola 5 yaşında FSV Oggersheim altyapısında başladı. Samet , futbola başladığı günden bu yana attığı gollerle adından sıkça söz ettiriyor. İlk gol krallığını 50 golle başlayan Samet, her geçen sezon attığı gollerle kalitesini ortaya koymaya devam ediyor.

GOL KRALLIĞINA ABONE
2010 yılında LSC Ludwigshafen takımına transfer olan genç yetenek, burada da gol krallığını kimseye kaptırmadı. Takım kaptanı olarak geçtiğimiz sezon Verbandsliga altyapı liginde de gol kralı olan Samet Güven, bu başarısı ile dikkatleri üzerine çekti. Almanya’nın köklü futbol kulüplerinden olan 1.FC Kaiserslautern takımı tarafından izlenen ve gelecek vadettiği için altyapıya transfer olan Samet, bu sezon yeni takımında da attığı gollerle kalitesini ortaya koydu.

25 MAÇTA 18 GOL
2017/2018 futbol sezonunda Almanya’nın Gençler Bölgesel U17 B-Liginde 25 maçta 18 gol atarak tekrar gol kralı olan Samet, kendisine güvenenleri yüne haklı çıkardı. Son lig maçında 18. golünü kafayla kaydeden genç yetenek aynı zamanda karşılaşmada atılan 4 golde 2 asist yaparak kalitesini bir kez daha ortaya koydu. Henüz 15 yaşında olan ve geleceği parlak olan Samet Güven, Christiano Ronaldo’yu kendisine örnek aldığını belirtiyor. Gençlerin altyapı ligi olan Regionalliga Südwest’te bulunan takımı 1.FC Kaiserslautern ile bu sezon başarılı bir sezon geçiren Samet Güven, ortaya koyduğu performans ile büyük takdir topladı. Antrenörleri Fabio Fuchs ve Tobias Harst tarafından üzerinde özenle durulan yetenekli gencimiz, bir gün büyük takımlarda gollerini atacağı günlerin hayalini kuruyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: