SAMET’E ‘GÜVEN’ SONSUZ

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN – Avrupa’da futbol sahalarında son yıllarda artış gösteren yıldız adaylarından birisi daha yetişiyor. Şu anda 14 yaşında gelecek vadeden Samet, futbola 5 yaşında FSV Oggersheim altyapısında başladı. Samet , futbola başladığı günden bu yana attığı gollerle adından sıkça söz ettiriyor. İlk gol krallığını 50 golle başlayan Samet, her geçen sezon attığı gollerle kalitesini ortaya koymaya devam ediyor.

GOL KRALLIĞINA ABONE

2010 yılında LSC Ludwigshafen takımına transfer olan genç yetenek, burada da gol krallığını kimseye kaptırmadı. Takım kaptanı olarak geçtiğimiz sezon Verbandsliga altyapı liginde de gol kralı olan Samet Güven, bu başarısı ile dikkatleri üzerine çekti. Almanya’nın köklü futbol kulüplerinden olan 1.FC Kaiserslautern takımı tarafından izlenen ve gelecek vadettiği için altyapıya transfer olan Samet, bu sezon yeni takımında da attığı gollerle kalitesini ortaya koydu.

11 MAÇTA 9 GOL

Bu sezon oynanan 11 maçta 9 golü ile lider olan takımının başarısında büyük pay sahibi olan gencimiz, bu sezon da gol krallığında iddialı. Henüz 14 yaşında olan ve geleceği parlak olan Samet Güven, Christiano Ronaldo’yu kendisine örnek aldığını söylüyor. Gençlerin altyapı ligi olan Regionalliga Südwest’te bulunan takımı 1.FC Kaiserslautern ile bu sezon namağlup lider olan Samet Güven, ortaya koyduğu performans ile büyük takdir topluyor. Antrenörü Stefan Meißner tarafından üzerinde özenle durulan yetenekli gencimiz, bir gün büyük takımlarda gollerini atacağı günlerin hayalini kuruyor.