ŞAMPİYON Türk oluyor

Dünya ağır siklet boks şampiyonu Mahmut Ömerriat Manuel Charr, Türk vatandaşı olmak için ilk adımı attı. Ünlü boksör, şampiyonada kazandığı altın kemeri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etmek için ‘ Türk Vizesi ‘ aldı. Charr, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek için gün sayıyor.

Dünya ağır siklet boks şampiyonu Mahmut Ömerriat Manuel Charr, Türk vatandaşı olmak için ilk adımı attı. Ünlü boksör, şampiyonada kazandığı altın kemeri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etmek için ‘ Türk Vizesi ‘ aldı. Charr, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek için gün sayıyor.

MUSTAFA TIĞLI
KÖLN- Suriye asıllı boksör Mahmut Ömerriat Manuel Charr dünya şampiyonu oldu ve kemerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etti. Ünlü boksör, şampiyonluk maçı sonrasında gazetemize yaptığı açıklamada kazandığı kemeri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edeceğini ve bundan sonra uygun görülürse Türk Vatandaşı olmak istediğini belirtmişti. Bu çağrının ardından ünlü boksörün danışmanı ve aynı zamanda Avrupa Malatyalı Girişimciler Derneği ( AMGD ) Genel Başkanı Rasim Saka tarafından, Ankara’da gerçekleştirilen görüşmeler sonunca boksöre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde Türkiye’den ‘ Vize ‘ onayı geldi. Almanya’nın Köln şehrinde ikamet eden Suriye vatandaşı olan Charr’a bugün Türkiye’nin Köln Başkonsolosu B.Ceyhun Erciyes tarafından vizesi verildi.

Erciyes: ” Ülkemiz adına büyük bir kazanç olacak ”
Başkonsolos B.Ceyhun Erciyes,  Mahmut Ömerriat Manuel Charr’ın Türk Vatandaşı olmaya karar vermesinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Türkiye adına dünyaca ünlü bir ismin Türk vatandaşlığını seçmesini son derece manidar bulduğunu dile getirdi. Başkonsolos Erciyes, ” Dünyaca ünlü bir boksörle tanışmak beni multu etti. Türk vatandaşlığını tercih eden Charr, umarım ülkemiz adına güzel işler başarır. Ülkemizin tanıtımı adında bu tür girişimler son derece önemli. Sayın Cumhurbaşkanımızın da onay vermesinden sonra boksör kardeşimizi Türk forması ile ringlerde görmek isteriz ” dedi.
Mahmut Ömerriat Manuel Charr ise, başta Cumhurbaşkanımız Recep  Tayyip Erdoğan’a ve Türkiye’nin Köln Başkonsolosu B.Ceyhun Erciyes’e çok teşekkür etti. Ünlü boksör, Türklerin sıcak kanlı ve samimiyetini bir kez daha gördüğünü ifade ederek şunları söyledi.

Charr: ” Türkiye için her türlü hizmete hazırım ”
” Başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Köln Başkonsolosu B.Ceyhun Emre’ye çok teşekkür ediyorum. Merhaba Türkiye. Türkiye’ye gideceğim için çok mutluyum. Konsolosluk görevlileri beni çok güzel karşıladılar. Başkonsolos samimi ve içten duyguları beni çok etkiledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmekten mutlu olacağım. Şampiyonada kazandığım altın kemeri Erdoğan’a hediye edeceğim. İzin verildiği takdirde de Türkiye’deki mülteci kamplarını ziyaret etmek istiyorum. Erdoğan, 4 milyona yakın mülteciye sahip çıktı. Bu beni çok etkiledi. Sayın Erdoğan, bana Türk vatandaşlığı verdiği takdirde Türkiye için her türlü hizmete hazırım. Sayın Erdoğan bir dünya lideridir. Ben, barış elçisi olmak istiyorum. Uygun görülürse ve vatandaşlık verilirse, Türkiye için çok güzel planlarım var. Türkiye’nin tanıtımı için bir maç yapmak istiyorum ” şeklinde konuştu. Boksörün danışmanı Rasim Saka’da, yaklaşık 24 gündür Ankara’da,  Mahmut Ömerriat Manuel Charr ile ilgili görüşmeler yaptığını ifade ederek, Türkiye adına önemli bir ismi kazanmanın, ülke tanıtımı açısından önemli olduğunu vurguladı. Saka, ünlü boksörün vize işlemlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için bekleyeceğini belirterek, herkese teşekkür etti.

Türkiye Gazetesi’ne özel teşekkür
Ünlü boksör, kendisini her zaman destek veren Avrupalı Türklerin sesi olan Türkiye Gazetesi’ne de özel teşekkür etti. Ünlü boksör, Türkiye Gazetesi’nin her zaman doğru haberler ile kendisine destek olduğunu ifade ederek, gazeteci Mustafa Tığlı’ya samimi desteğinden dolayı teşekkür etti.  Ünlü boksör, vize işlemlerini yapan konsolosluk çalışanlarına teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi. Ünlü boksör, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a altın kemeri hediye edecek.