Şampiyon Türkiye’de ringe çıkmak istiyor

Geçtiğimiz günlerde dünya şampiyonu olarak kemerini Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a hediye edeceğini açıklayan Erdoğan hayranı Suriye asıllı boksör Mahmut Ömeriat Manuel Charr, yeni dünya şampiyonluk maçını Türkiye’de yapmak istediğini açıkladı.

KÖLN- Kendisi de Suriyeli bir mülteci ailenin çocuğu olarak bundan 29 yıl önce Almanya’ya göç etmek zorunda kalan Charr, ‘Dünyada barış istiyorum, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın istiyorum. Özellikle ülkem Suriye’deki savaşın bir an önce sona ermesini istiyorum. Oradaki akrabalarım ve halkım huzura ersin istiyorum. Bundan dolayı WBC ve WBO gibi dünya boks organizasyonlarının barış elçiliğini bana uygun gördüler. Bu doğrultuda maçlara çıkmak istiyorum. Menajerliğimi yapan Easy  Motion Skin’de ile görüşmelerimiz devam ediyor. Nisan ayında WBC’nin şampiyonu Fres Equndo’ya karşı maç yapacağım bu karşılaşmayı Türkiye’de büyük bir stadyumda gerçekleştirebilirim. Bunun için barış yanlısı olduğuna inandığım R. Tayyip Erdoğan amcanın destek ve onayını bekliyorum. Ondan sonra dünyanın en büyük karşılaşmalarından birine çıkacağım. Klitschko’yu nakavt ederek onbeş yıllık iktidarlarına son veren süper şampiyon olarak adlandırılan Anthony Joshua ile maça çıkacağız. Bu karşılaşmayı Türkiye’de Atatürk stadyumunda gerçekleştirerek, oraya Rusya, İran, Irar, Çin’in, Suriye başkanları ile Erdoğan amcayı davet edip, bölgemiz ve dünya barışı için çalışmak istiyorum. Türkiye’de yapacağım bu karşılaşmanı gelirinin bir bölümünü dünya mültecileri için bağışlamak istiyorum’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Vedat Alyaz: ‘Türkiye biraz daha hızlı davranmalı’

Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, ‘Şu an Almanya harekete geçti. Sporcuyu kendi vatandaşları yaparak ülkeleri için maça çıkarmak istiyorlar. Mahmut tam bir Türkiye ve Türk hayranı boksör. Kendisi aynı zamanda rahmetli Sinan Şamil Sam’ın tek öğrencisidir. Nişanlısı Ceyda Türk, basın danışmanı Türk, antrenörü Türk, etrafındaki arkadaşları Türk, tatillerini sürekli Türkiye’de yapıyor. Tam bir Erdoğan hayranı. Yakında Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan, kendisini Ankara’ya davet edecek. Şu an için görüşmelerimiz devam ediyor. Mahmut, eşinin de memleketi olan İstanbul’a yerleşmek ve Türk pasaportu alarak, ülkemiz adına ringe çıkmak istiyor. Tüm bunları sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmemizde kendisine ileteceğiz. Char’ın kemerini R. Tayyip Erdoğan’a hediye etme isteği Almanya’da büyük bir memnuniyetsizlikle karşılandı ve medya halen daha bunu eleştiren yazılar yazıyor. Geçtiğimiz günlerde Alman eski milli takım antrenörü Christof Daum, Alman parlamenter Wolfgang Boscbach ve birçok Alman önderleri yaptıkları açıklamalarda ; Charr’a Alman vatandaşlığı verilmesi gerektiğini belirttiler. Mahmut Ömeriat Charr, ise daha önce yaptığı açıklamada; Türkiye’nin kendisine vatandaşlık vermesi durumunda memnuniyetle Türkiye adına ringe çıkmak istediğini vurgulamıştı. Mahmut Ömer, Arap dünyasının çıkardığı ilk dünya şampiyonudur. Muhammed Ali’den sonraki ilk Müslüman dünya şampiyonudur. Şu an İslam dünyası kendisini yeni Muhammed Ali olarak tanımlıyor. Şu an süper şampiyon olarak adlandırılan Joschua, Amermikan medyasına yaptığı açıklamada, Mahmut Ömer Charr, ile maç yapmak istediğini vurguladı. Önümüzdeki günlerda tüm dünyanın gözü kulağı Mahmut Ömer Charr’da olacak, herkes onu konuşacak. Türkiye elini çabuk tutmalıdır’ şeklinde konuştu.

MANUEL’E GÜVENİMİZ TAM

Manuel Charr’ın menajeri Christian Jarger, önümüzdeki Nisan ayında ikinci kez dünya şampiyonluk maçına çıkacaklarını belirterek, ‘Manuel’e güvenimiz tamdır. Çok daha büyük işlere imza atacağına inanıyoruz. Türkiye’yi de çok seviyoruz. Benim de orada çok sayıda dostum var. Şayet imkanlar oluşturulursa orada dünya çapıda büyük maçlar yapmak isteriz’ dedi.
HABER: VEDAT ALYAZ