ŞAMPİYON’A DEVLET DESTEĞİ

Dünya şampiyonu Türk boksör Asiye Özlem Şahin 16 Mart’ta Essen’de yapacağı maç öncesi kampa girdi. Kamp öncesi Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci’yi ziyaret eden genç boksör moral depoladı.

MURAT PEHLİVAN

ESSEN -ESSEN – Dünya şampiyonu Türk boksör Asiye Özlem Şahin, Essen’de çıkacağı maç öncesi Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci’yi ziyaret etti. Ziyarete işadamı Dr. Erdal Osmançelebioğlu ve antrenörü Sebastion Tlatlik ile gelen Asiye Özlem Şahin, kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldı.

Şahin yaptığı açıklamada, “Başkonsolosumuz sayın Şener Cebeci’nin bizi kabulünden onur duyduk. 16 Mart’ta Essen’de Fransız dünya şampiyonu Anne Sophie da Costa’ya karşı maçım var. Bu tarihe kadar Essen’de kalıp maça hazırlanacağım. 16 Mart’ta ise saat 17:00 den itibaren Sportpark am Hallo’da maça çıkıp şampiyonluğuma devam edeceğim. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızı maça bekliyorum” dedi.

“SPONSORLARIMA ÇOK ŞEY BORÇLUYUM”

Özlem Şahin, bugün dünya şampiyonluk kemerini taşımasını hırs, emek ve disiplininin yanı sıra sponsoru GAZİ firmasına borçlu olduğunu belirterek, “2008 yılından beri benden maddi desteklerini esirgemeyen, iyi-kötü günümde yanımda olan sponsorum Stuttgart Garmo AG Kurucu ve CEO’su Dr. Eduardo Gracia ve özellikle GAZİ Promotion GmbH şirketinin yöneticisi Kahraman Erdin’e borçlu olduğumu belirtmek isterim. GAZİ, maç hazırlık dönemimde tüm masraflarımı karşılamasından dolayı sporuma devam edebilme imkanına kavuşuyorum. Ayrıca bu maç için bana destek olan eski Duisburg Trabzonlular Derneği başkanı ve işadamı Dr. Erdal Osmançelebioğlu’na çok teşekkür ediyorum.  İsmimizi onların desteği ile duyurmaya devam edeceğiz” dedi.

”GURURUMUZ ASİYE”

Asiye Özlem Şahin’i tanımaktan onur duyduğunu belirten Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci ise şunları söyledi: ”Asiye gibi bir çok kızımız ve gencimiz başarılarıyla göğsümüzü kabartıyor. Ülkemizin ismini yurtdışında duyurmaları ve başarılara imza atmalarından son derece memnunuz. 16 Mart’taki maçı izleyip Asiye’yi destekleyeceğiz” dedi.

GERÇEK BİR KARADENİZ KIZI

”Asiye, gerçek bir Karadeniz kızı” diyerek sözlerine başlayan Dr. Erdal Osmançelebioğlu, ”Başarıları, hanımefendiliği ve karakteriyle gerçek bir Karadeniz kızı olan Asiye, yeri geldiğinde demir yumruğu, yeri geldiğinde yumuşak kalbiyle rakiplerini yenmeyi başarmış ve bizleri gururlandırmıştır. Biz de kendisini her anlamda destekliyor, başarılar diliyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın