ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRECEK

Dünya boks şampiyonu Fırat Arslan önderliğinde kendi ismini taşıyan spor okulu ve fitness merkezi Göppingen’de hizmete açıldı.  Sportschule Firat Arslan Göppingen’de şampiyonlar yetiştirilecek.

 

blank

Mustafa Karaman
GÖPPİNGEN- Türk boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, yoğun istek üzerine kendi spor okulunu Sportschule Firat Arslan adı altında Göppingen şehrinin Maybachstraße 19 numarada açtı. Daha Korona Virüs nedeniyle resmi bir şekilde açılamayan 560 metrekare alana açılan Fırat Arslan Spor Okulu ve fitness merkezi (Sportschule Firat Arslan Göppingen) eğlence amaçlı ve rekabetçi sporcuların gelecekte antrenman yapabileceği Boks-Kickboks stüdyosu dönüştürülmüş bu spor alanında ne ararsanız her türlü spor imkanına sahip oluyorsunuz. Fırat Arslan açtığı okul hakkında gazetemiz Bölge Haber Müdürü Mustafa Karaman’a özel açıklamalarda buldu.

 

blank

HERKESE SPOR İMKANI
7’den 77’ye her yaş ve her seviye için Boks-Kickboks kursaları sunan Yarı Ağır Sıklette WBA dünya boks şampiyonu Zonguldaklı Fırat Arslan (50), hayallerinin peşinde gittiğini, Allah’ın izni ile her zaman kendi yanında olan ve kendine inananların gücüyle büyük başarılara imza attığı için herkese teşekkür ettiğini belirtti. Boks-Kickboks sporuna yeni yetenekler kazandırmayı amaçladığını Arslan, ”Bu hayatta Spor benim her şeyim oldu. İnşallah buradan yani bu okuldan bizim evlatlarımız ile başarılı sporcular yetiştirerek Almanya şampiyonu, olimpiyat, Avrupa ve dünya şampiyonu çıkartırız. Bu beni son derece mutlu edecektir” dedi. Sportschule Firat Arslan Göppingen spor merkezinde sporun yaygınlık kazanabilmesinde elinden geleni yapacağının altını çizen sporcumuz Fırat Aslan, “Sporun ve sporcunun her zaman yanında olunacağım. Gençleri ve çocukları bu spor dallarına kazandırmak istiyorum. Spor merkezimizde tüm eğitim grupları için kurslar ve eğitimler sunmaktayız. Sporcularımız ringe çıktığında arkasında her zaman bir Fırat Arslan olacak. Bunu buradaki çok rahatlıkla söylüyorum” diye konuştu.

 

blank

BOKS-KİCKBOKS VE TERAPİ
Sporda disiplinin şart ve prensip olduğunu vurgulayan 17 yaşındayken boks kariyerine start veren dünya boks şampiyonu olan ve kariyerinde birçok başarılara imza atan başarılı sporcu Fırat Arslan, “Yüce Allah her zaman çalışan insanın yolunu açar. Amacımız geleceğimizin teminatı olan gençliğimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora alıştırmaktır. Kickboks sadece tekme atmak veya da boks sporu sadece yumruk atmak değildir. Boks-Kickboks sporu ile birlikte kondisyon ve koordinasyonu da öğretiyoruz. Bilakis bu spor dalı ani karar verme yeteneğini güçlendirir ve vücuda kuvvet kazandırır. Boks-Kickboks sporu aynı zamanda kişide beyni çalıştırarak refleksleri artırır ve bu sayede de çabukluk sağlayan bir spordur. İnsanın kendine olan güvenini ve özgüvenini artırır. Bence Boks-Kickboks, insana huzur veren ve getirerek stresi azaltan bir terapidir” dedi. Bilhassa küçük yaştaki çocuklara özel eğitim verdiklerini belirten 2 kız ve bir oğlan olmak üzere 3 küçük çocuk babası Arslan, “Hareket etmek çocukların doğasında vardır. Bu onların fiziksel ve zihinsel gelişimi için son derece önemlidir. Programlarımıza beş yaşından itibaren çocuklar katılabilir, kickboks eğitiminin bir parçası olarak boks unsurları da uygulanmaktadır. Çocuklar, spor okulunun disiplin, azim veya çalışkanlık gibi değerlerini eğlenceli bir şekilde deneyimliyor ve öğreniyor” diyerek tüm velileri spor okuluna davet etti.

 

blank

BEDAVA DENEME ANTRENMANI
Göppingen’deki Fırat Arslan spor okulunda ücretsiz bir deneme antrenmanına ne dersiniz. İsterseniz hemen araın ve şimdiden yerinizi ayırtın. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki telefon numarasından veya www.sportschule-firatarslan.de internet adresindeki formu doldurarak müracaat etmeniz yeterli olacak.

Sportschule Firat Arslan
Boxen, Kickboxen, Kindertraining & Fitness
Addresse: Maybachstraße 19, 73037 Göppingen
Tel.: +49 0152 24377770
E-Mail: Info@sportschule-firatarslan.de
www.sportschule-firatarslan.de