SAMSUN VALİLİĞİNE ZİYARET

Erdal Altuntaş – Hasan Akdoğan
Hamburg Türk Basın Birliğinin Samsun’a yapmış oldukları basın çıkartmasının ikinci gününde, daha önce Kızıltepe Kaymakamı olarak görev yaparken, yakın bir zamanda Samsun Vali yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu oldu. Görüşmede Vali’nin basın danışmanı Harun Uysal’da hazır bulundu.

 

 


Karşılıklı olarak tanışma faslından sonra koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Vali yardımcısı Fatih Cıdıroğlu Hamburg Türk Basın Birliği üyelerine çeşitli sorular yöneltti. Son derece samimi ve sıcak bir ortamda geçen görüşmede HTBB üyeleri de vali yardımcısına çok yönlü sorular yönelttiler. Vali yardımcısı Cıdıroğlu sorulan sorulara içtenlikle samimi cevaplar verdi.

HER ŞART ALTINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİNİZİ KORUYUN!
Vali Yardımcısı Cıdıroğlu yurt dışında yasayan Türklerin birlik ve beraberliğine cok önem verdiğini belirterek, „Her şart altında birlik ve beraberliğinizi koruyun. Sizlerin bizlere, bizim size ihtiyacımız var“ dedi.
Vali Yardımcısı Fatih CIDIROĞLU, konuşmasında , 27 Kasım 1987 İstanbul Fatih Cerrahpaşa doğumlu olduğunu, Uzm. Dr. Ayşe CIDIROĞLU ile evli olup Yavuz Alp ve Elif Sayra adında iki çocuğu olduğunu belirtti.
Fatih Cıdıroğlu twitter hesabından Samsun Vali Yardımcılığına atandığı yeni görevine başlarken şöyle açıklamıştı, “Kurtuluş Savaşının işaret fişeğinin atıldığı, mavi ve yeşilin muhteşem güzelliği ile Karatenizin incisi, lokomotif şehri Samsun’da bugün itibariyle Samsun Vali Yardımcısı olarak göreve başladık. Rabbim aziz milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin” ifadelerini kullanmıştı.
Fatih CIDIROĞLU, Valilikte görevinin spor ve sosyal yardımlaşma bölümü olduğunu ifade ederek sözlerini noktaladı. Görüşmenin sonunda HTBB başkanı Mehmet Atak vali yardımcısına sembolik olarak Hamburg motifleriyle süslenmiş bir tabak hediye etti. Hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafının ardından görüşme başladığı sıcaklıkta son buldu.