SEÇİME AVRUPA’DAN START VERDİLER

Murat Ali Blach
DUİSBURG – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir dizi temaslarda bulunmak üzere beraberindeki heyet ile birlikte Almanya’ya geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun heyetinde Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan, Bülent Kaya, Mahmut Arıkan, Yusuf Sunar, Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Karaduman yer aldı. Karamollaoğlu 19 Kasım 2022 Cumartesi günü Saadet Avrupa tarafından organize edilen ve KRV eyaleti Duisburg kentindeki Mercatorhallede “Seçime Hazırlık Avrupa Hamle Toplantısı” başlığı ile gerçekleştirilen salon toplantısı gerçekleştirdi. 8 ülke, 34 bölgeden temsilcilerin ve teşkilat mensuplarının katıldığı toplantıya, ayrıca binlerce partili iştirak etti. Karamollaoğlu toplantıda başta Saadet Partisi’nin yeni dönem stratejileri olmak üzere, seçim hazırlıklarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BASIN MENSUPLARI İLE BİRARAYA GELDİ
Saadet Partisi’nin lideri 20 Kasım 2022 Pazar günü de yine Saadet Avrupa’nın organize ettiği kahvaltı programında bölgede görevli basın mensupları ile bir araya geldi. Programa basın mensuplarının haricinde bölgedeki bazı STK temsilcileri ile İyi Parti Duisburg temsilcileri de katıldı. Programa bir de Türkiye’den misafir olarak Almanya’da bulunan Giresun Zihinsel Engelliler Spor Kulübü temsilcileri katıldı.
Karamollaoğlu ve katılımcılar hep birlikte kahvaltı yaptıktan sonra Saadet Avrupa Tanıtım ve Medya Başkanı Murat Gürbüz kısa bir açılış konuşması yaparak, programa eşlik eden temsilcilere ve basın mensuplarına hoş geldiniz diyerek teşekkür etti. Gürbüz teşekküründen sonra sözü Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’na bıraktı. Karamollaoğlu yaptığı konuşmasında 2023 Türkiye Genel Seçimlerine değinerek, Saadet Partisi olarak görüşlerini ve hedeflerini anlattı. Bir bakıma seçim startını Almanya’dan veren Karamollaoğlu Millet İttifakı içinde yer almalarının nedenini açıklarken, Türkiye’nin bugünkü şartlarda iyi yönetilmediği kanaatinde olduklarını, bunun yönetim usulü ile ilgili olduğunu, bu nedenle bu sistemin değişmesinin ilk öncelikleri arasında yer aldığını, bu maksatla da aynı kanaatte olan 6 partinin bir araya geldiği altılı masa olarak tanımlanan millet ittifakı içinde yer aldıklarını belirterek “İktidara gelmemiz durumunda ilk olarak bu ucube başkanlık sisteminden vazgeçeceğiz.” dedi. Karamollaoğlu konuşmasının devamında milli gelirin artırılması, bunun adil olarak dağıtılması ve dış politikadaki görüşleri üzerine detaylı bilgiler verdi.