Şeker gibi vekil.. Hem tiyatro hem gezi

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz, 12 Kasımda şehir turu, 19 Kasımda ise çocuklar için tiyatro gösterisi organize etti.

 

HAMBURG- Hamburg Eyalet Parlamentosu SPD Milletvekili Güngör Yılmaz, ilkini Temmuz sonunda uzman rehber Gerd Schmidt-Mildner eşliğinde düzenlediği “Alster’den Elbe’ye şehrimizi tanıyalım” konulu şehir turunun devamı niteliğindeki ikinci şehir turunu 12 Kasım, Pazar günü düzenliyor. Katılımcılar için ücretsiz olan tur, yaşadığı kenti tanımak isteyen herkese açık. İlk şehir turunda ağırlıkla Hamburg tarihi üzerinde durulmuştu. Yeni turda Rathaus önünde buluşulup, yine yürüyerek Gänsemarkt, Gängeviertel, Wallanlagen’den, barok mimarisinin izlerini taşıyan Peterstrasse üzeri St. Michaelis Kilisesi tarafından, bir çok kişinin bilmediği Hamburg üzüm bağının bulunduğu Stintfang’dan Landungsbrücken’e geçilecek. Yılmaz, tura katılmak isteyenlerin 12 Kasım, Pazar günü saat 13.30’da buluşma ve turun başlangıç noktası olan Hamburg Belediye Sarayının ana giriş kapısı önüne gelmeleri gerektiğini söyledi.

ÇOCUKLAR İÇİN TİYATRO
Yılmaz, 19 Kasım Pazar günü ise, Ernst-Deutsch Tiyatrosu İLE işbirliği halinde 4 yaşından büyük çocuklar için tiyatro günü düzenleneceğini söyledi. Ünlü Alman masal yazarı kardeşler Wilhelm ve Jacob Grimm’in eserlerinden olan “König Drosselbart” (Kral Keçisakal) Mundsburg”daki Ernst-Deutsch Tiyatrosu tarafından 19 Kasım, saat 16.00’da özel bir indirimle sadece 6,50 avroya çocuklar ve ailelerine sunulacak. İndirimli biletlerden yararlanmak için rezervasyon yapılırken veya gişede “Yılmaz” adının verilmesi gerektiğine işaret eden Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili, biletlerin Friedrich-Schütter-Platz 1, 22087 Hamburg adresindeki tiyatrodan temin edilebileceğini kaydetti. Bilet rezervasyonu için 040 22701420 numaralı telefona başvurulması istendi. İndirimli bilet kontenjanının 150 ile sınırlı olduğuna işaret eden Yılmaz, ilgi duyanların çabuk davranmasını tavsiye ederken, kendisiyle guengoer.yilmaz@hamburg.de elektronik posta adresinden veya da https://www.facebook.com/GuengoerYilmaz1961/ facebook hesabından iletişime geçilebileceğini kaydetti.

KÖNİG DROSSELTBART OYUNUNUN KONUSU
Hamburg’un en önemli sahneleri arasında olan Ernst-Deutsch Tiyatrosunun yönetmeni Hartmut Uhlemann tarafından sahneye uyarlanan masalda olağanüstü güzel olan ama bir o kadar da kibirli ve kendini beğenmiş olduğu için insanların dış görünümleri ve kusurlarıyla alay etmekten zevk alan kızına öfkelenen kral, onu kapısı dilenmek için çalan bir çalgıcıyla evlendirmesi ve kibri yüzünden sarayın ihtişamla yaşamı yerine yoksul çalgıcıyla karnını bile zor doyurduğu bir yaşama sürüklenen prensesin öyküsü anlatılıyor. Mükemmel dekor ve rengarenk kostümlerle, küçük ve büyük tiyatroseverlere adeta görsel bir şölen sunulan oyunda rolleri Lisa Ahorn, Tash Manzungu, Rebecca Sleegers, Philip Spreen, Stephan A. Tölle ve Mischa Warken paylaşıyor.