Sermin Riedel, Bremen’in ilk polis ve itfaiye teşkilatı sorumlusu oldu.

Türk kökenli hukuk eğitimli Sermin Riedel (40), Eyalet Meclisi’nin onayı ile Bremen eyaletinin ilk polis ve itfaiye teşkilatı sorumlusu oldu.

Gülsüm Tan
BREMEN – Bremen kentindeki göçmenlik bürosu asayiş dairesi müdüresi Türk kökenli avukat Sermin Riedel, Eyalet Meclisi’nin onayı ile Bremen eyaletinin ilk polis ve itfaiye teşkilatı sorumlusu oldu. Yapılan oylamada 62 milletvekili arasında sadece ikisi aleyhde oy kullandı. 40 yaşındaki Sermin Riedel, 1 Mart’ta başlayacağı 5 yıllık görevinde, halkın polis veya itfaiye ile ilgili şikayetleri için irtibat kişisi olacağı gibi, bu teşkilatların memurlarınında sorunlarını dinleyecek.

Seçilmesi memnunluk oluşturdu
Bremen Eyalet İçişleri Bakanı Ulrich Mäurer, ve Eyalet Emniyet Müdürü Dirk Fasse, meclis onayı ardından Riedel’in seçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirttiler. Meclis onayıyla Bremen’in ilk polis ve itfaiye teşkilatı sorumlusu belirlendiğini beirten Maurer, „Uzun yılardır mesleki tecrubeleri bulunan Sermin Riedel, hakkıyla meclisin onay ve güvenini almıştır“ dedi. Son yıllarda Bremen polisine yöneltilen eleştirilere değinen Fasse, “Yeni seçilen polis ve itfaiye sorumlusunu destekliyorum. Artık birlikte çalıştığımız memurların şikayetlerini iletebilecek bir makamı var. Birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağız“ dedi.
Göçmenlik Bürosundaki görevinin Şubat sonuna kadar devam edeceğini belirten Sermin Riedel, „Bugün, meclisin güvenini almakla yeni görevime başlayacak olmam beni çok mutlu etti. Görevimi en iyi şekilde yerine getireceğim“ diyerek, kendisine güvenenlere teşekkür etti.