SİGARAYI BIRAKABİLİRSİNİZ

İzin sonrası yine sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Umarım sağlıklı bir şekilde izininizi geçirmiş ve iş başı yapmışınızdır.
Bu ay sizlere kısacası Akupunktur’un, sigara bırakma tedavilerinde uygulanan etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmakta olduğunu paylaşacağım. Sigaraya başlamak çok kolay olmasına karşın ne yazık ki, bırakabilmek herkes için o kadar kolay olmayabiliyor.
Ama artık zamanın geldiğine inanıyorsanız akupunktur sizin için çözüm olabilir. Evet yanlış duymadınız.
Sigara bırakma tedavisinde, kulak ve vücut akupunkturu ile siz en kısa zamanda hiç bırakamam dediğiniz sigarayı atıp huzurlu bir hayata kavuşacaksınız.
İnsan sağlığı üzerinde sayılamayacak kadar çok zararı bulunan sigara kullanımı önemli bir bağımlılıktır. Tüm bağımlılıklarda olduğu gibi sigara kullanımını bırakmak da zorlayıcı olsa da imkansız değildir.

· Ancak sigara kullanımı, fiziksel bağımlılıktan çok psikolojik bir bağımlılıktır. Farklı bir deyişle kişi sigara içmediğinde günlük işlerini yerine getiremeyeceğini düşünür.
· Sigaranın uyanmayı, odaklanmayı, sakinleşmeyi desteklediği düşünülür. Kişi mutlu ya da üzgün olduğunda bu duygularını sigara ile paylaşma eğilimindedir. Ancak tüm bunlar, kişinin kafasında oluşturduğu düşüncelerdir.
– Sigarayı bırakmak, pek çok farklı yöntemle mümkündür. Bu süreç, kişinin zorlanmasına neden olsa da bu zorluklar destek tedaviler ile kolayca atlatılabilir. Her şeyden önce kişinin sigarayı bırakmayı istemesi gerekir. İstek ve irade sigara kullanımının bırakılmasındaki anahtar kelimelerdir.
Akupunktur, bütünsel vücut sağlığı temeline dayanan ve bu doğrultuda vücuttaki belli başlı akupunktur noktalarına uygulanan iğne tedavisi yoluyla tedaviyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda akupunktur ile sigara bırakma tedavisi, yavaş yavaş değil vücutta hızlı etki oluşturan bir etkiye sahiptir diyebilmekteyiz. Akupunktur yöntemi, sigara bağımlılığının sebep olduğu vücut hasarlarına karşı, bütünsel olarak bir vücut sağlığını temel almaktadır. Bağışıklığın güçlendirilmesinden, sinir sistemine olumlu etkilerine, kasların gevşetilmesinden, kan damarlarının aktivasyonunun sağlanması ve hormonların düzenlenmesine pek çok olumlu etkiyi beraberinde getiren akupunktur yöntemi, sigarayı bırakmanın yanı sıra vücudun hızlıca onarılması için gerekli unsurları da gerçekleştiren bütüncül bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir.
Tekrar etmek isterim ki, her şeyden önce akupunkturla sigarayı bırakmak isteyen kişilerin kararlı olmaları önemli. Hastaların belirli bir gün tespit edip kendi özgür iradeleriyle bırakmaya karar vermeleri ve bunu gerçekten istemeleri gerektiğini ifade etmek isterim.
Sigarayı akupunktur tedavisi ile bırakma hakkında merak ettiğiniz konuları bana direk telefon açarak ya da yazarak tüm bu konu hakkında sorabilir, sorunuzla ilgili öneriler isteyebilirsiniz.
Kalın sağlıcakla.

Sinan Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı – (Heilpraktiker / Osteopath)
İlk yardım eğitmeni – Erste-Hilfe-Lehrer

Benim ulaşım bilgilerim:
Naturheilpraxis Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı
Grabenstr. 9/1
71063 Sindelfingen

Tel: +49 7031 42 82 678
Fax: +49 7031 42 82 679
Mobil: +49 172 60 71 974
Mobil: +49 178 41 95 944
E-Mail: info@naturheilpraxis-erkin.de
Web: www.naturheilpraxis-erkin.de